• reklama
         

PROJEKT CYBERNAUCI – o bezpieczeństwie w sieci

gl

        W dniu 10.04.2017 w Szkole Podstawowej w Okunicy już od rana zmiana planu. Powód? Bo już od pierwszej godziny lekcyjnej uczniowie -najpierw klasy I i II, a po 3 godzinach III i IV, brali udział w zajęciach w związku z programem ministerialnym pt. Cybernauci – „Kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”, do którego szkoła dołączyła jeszcze w poprzednim semestrze.

O PROCESIE REKRUTACJI I SŁUŻBIE W POLICJI

gl

         W Powiatowej Komendzie Policji w Pyrzycach odbyło się spotkanie z licealistami z klasy o profilu policyjnym. Przyszli absolwenci klasy mundurowej dowiedzieli się jak wygląda proces rekrutacji do służby w Policji. Zainteresowani wstąpieniem do Policji mieli możliwość dowiedzieć się jak wygląda służba i droga awansu w formacji mundurowej.

W ZAMRAŻALNIKU PRZECHOWYWAŁ AMFETAMINĘ

policja_blacha

         Działania pyrzyckich kryminalnych po raz kolejny w tym roku zakończyły się pozytywną realizacją. Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali dwóch młodych mieszkańców powiatu pyrzyckiego podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Obaj usłyszeli zarzuty, a 24 latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

NIEWIARYGODNE GDZIE SIĘ SCHOWAŁ BY UNIKNĄĆ WIĘZIENIA

policja_blacha

           Policjanci pyrzyckiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę poszukiwanego dwoma listami gończymi, który dzień wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej, porzucił pojazd i zbiegł z miejsca.

„OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ -YEI”

gl2

        Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie realizuje projekt pod nazwą „Obudź swój potencjał – YEI”, celem którego jest poprawa sytuacji na rynku pracy młodzieży w wieku 18-24 lata poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej.

PÓŁ ROKU WIĘZIENIA ZA JAZDĘ NA PODWÓJNYM GAZIE I BEZ UPRAWNIEŃ

policja_blacha

         Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w trakcie minionego weekendu wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Nieodpowiedzialni kierujący mieli w organizmach niemal po 2 promile alkoholu w dodatku nie posiadali uprawnień do kierowania.

WYEDUKOWANI STUDENCI UNIWERSYTETU III WIEKU

gl

         Dzisiaj (09.02) pyrzycka Policja przeprowadziła kolejny wykład dla seniorów z Uniwersytetu III Wieku. Tym razem policjantka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego omawiała z seniorami w jaki sposób zabezpieczyć mieszkanie podczas nieobecności, a także przybliżyła informacje na temat Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

ARESZT ZA POSIADANIE NARKOTYKÓW I BRONI PALNEJ

Narkotyki i broń

         Kryminalni pyrzyckiej komendy w jednym z mieszkań w miejscowości nieopodal Pyrzyc zabezpieczyli ponad 130 gramów narkotyków. W związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymany został 32 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego.