• reklama
         

WŁĄCZ MYŚLENIE – BĄDŹ BEZPIECZNY

gl

         To myśl przewodnia spotkania pyrzyckiej Policji i Straży Pożarnej z uczniami II klas szkół ponadgimnazjalnych powiatu pyrzyckiego, którzy są u progu osiągnięcia wieku uprawniającego do ubiegania się o prawo jazdy.

         Przedstawiciele Policji i Straży Pożarnej pyrzyckich jednostek spotkali się z uczniami klas II szkół średnich. Nie bez powodu spotkanie skierowane zostało do takiej grupy wiekowej. To właśnie młodzież klas drugich może rozpocząć już kurs i ubiegać się o prawo jazdy.

Zuzanna Susz laureatką przeglądu piosenki dziecięcej

gl

         Zuzanna Susz, uczennica III kl. Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach, reprezentowała swoją szkołę a jednocześnie Powiat Pyrzycki w Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, który odbył się 21 maja 2016r. na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

3 MIESIĄCE BEZ PRAWA JAZDY

policja_blacha

         Kierująca osobowym Renault straciła prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 60 km/h.

70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kozielicach

gl

         W dniu 30 kwietnia odbyły się uroczyste obchody z okazji jubileuszu 70-lecia OSP Kozielice oraz Gminnego Dnia Strażaka, uroczystość rozpoczęła się zbiórką pododdziałów na placu przy remizie OSP w Kozielicach, po czym o godz. 10.30 ulicami Kozielic przeszła defilada pododdziałów Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Kozielice prowadzona przez Młodzieżową Orkiestrą Dętą działającą przy OSP w Plotach.

Akcja z okazji Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

150613

         8 maja obchodzony był Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, dlatego w poniedziałek młodzież z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach odwiedziła Panie z Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Miejskiej w Pyrzycach.

III TURNIEJ IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MISTRZÓW 2016

gl

          W Przelewicach 5 lutego odbyła się kolejna eliminacja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej rozrgrany został na sali sportowej przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach. Organizatorami turnieju byli: Gmina Przelewice, Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Polski Związek Motorowy O/T w Szczecinie, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Przelewickie Stowarzyszenie  Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”  i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Patronat honorowy nad turniejem objął członek Zarządu WZ Robert Grzywacz, a medialny TVP 3 Szczecin.

BEZPIECZNE FERIE Z POLICJĄ

gl

         Mija już pierwszy tydzień ferii. Policyjne działania w szkołach i nie tylko przynoszą oczekiwane efekty i oby tak do końca ferii. Policjanci nie ustają w przypominaniu młodym ludziom o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj młodzi mieszkańcy Pyrzyc mieli okazję spędzić czas w towarzystwie policjantów.

WYLĄDOWAŁ W ROWIE I… WPADŁ Z NARKOTYKAMI

policja_blacha

         Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy zatrzymali poszukiwanego 28 – letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego, który spowodował kolizje nie posiadając prawa jazdy. Znaleziono przy nim również środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.