• reklama
         

Zamiast 100 zł mandatu… rok więzienia…

policja_blacha

           Policjanci z pyrzyckiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego Peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Kontrola drogowa jednak nie zakończyła się mandatem, a przedstawieniem zarzutów karnych.

Jechała ponad 100-tką w terenie zabudowanym

policja_blacha

         Prawo jazdy na trzy miesiące straciła kierująca osobowym Volkswagenem, która przekroczyła dozwoloną prędkość o 53 km/h. Kobieta nie dostosowała prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym.

KIEROWCO – ŁAPKI NA KIEROWNICĘ

gl

        Z dniem 14 czerwca ruszyła ogólnopolska kampania pod nazwą „Łapki na kierownicę”. Przez ponad tydzień policjanci ruchu drogowego będą kontrolować, czy kierowcy w trakcie jazdy nieroztropnie i niezgodnie przepisami trzymają słuchawkę przy uchu czy jednak dbają o bezpieczeństwo i korzystają z zestawów głośnomówiących.

ZATRZYMANI ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM TRAFILI DO ARESZTU

gl

         Sprawcy włamania do domu jednorodzinnego na terenie gminy Pyrzyce zostali zatrzymani. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, nim jednak staną przed sądem najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sprawa ma charakter rozwojowy.

ZUCHY Z LIPIAN KRĘCI BEZPIECZEŃSTWO

gl

          Policjanci pyrzyckiej drogówki w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” spotkali się z zuchami ze Szkoły Podstawowej w Lipianach i wzięli udział w akcji „Jabłko czy Cytryna”poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

gl

        W czwartek 25 maja w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach uczniowie szkół gimnazjalnych walczyli w wojewódzkich eliminacjach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy będą reprezentować województwo zachodniopomorskie podczas turnieju na szczeblu ogólnopolskim w Nidzicy już czerwcu.

WOJEWÓDZKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

gl

        18 maja br. w Przelewicach odbyły się wojewódzkie 40 eliminacje szkół podstawowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej rozegrany został na terenie Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach.

ARESZT ZA POSIADANIE PONAD 100 GRAMÓW NARKOTYKÓW

02

         Realizacja policjantów z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy kolejny raz zakończyła się pozytywnym finałem. Kryminalni pyrzyckiej komendy zatrzymali 31 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.