• reklama
         

III TURNIEJ IX EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ LIGI MISTRZÓW 2016

gl

          W Przelewicach 5 lutego odbyła się kolejna eliminacja Ogólnopolskiej Ligi Mistrzów Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Turniej rozrgrany został na sali sportowej przy Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach. Organizatorami turnieju byli: Gmina Przelewice, Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Polski Związek Motorowy O/T w Szczecinie, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Przelewickie Stowarzyszenie  Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse”  i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach. Patronat honorowy nad turniejem objął członek Zarządu WZ Robert Grzywacz, a medialny TVP 3 Szczecin.

BEZPIECZNE FERIE Z POLICJĄ

gl

         Mija już pierwszy tydzień ferii. Policyjne działania w szkołach i nie tylko przynoszą oczekiwane efekty i oby tak do końca ferii. Policjanci nie ustają w przypominaniu młodym ludziom o zasadach bezpieczeństwa. Wczoraj młodzi mieszkańcy Pyrzyc mieli okazję spędzić czas w towarzystwie policjantów.

WYLĄDOWAŁ W ROWIE I… WPADŁ Z NARKOTYKAMI

policja_blacha

         Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy zatrzymali poszukiwanego 28 – letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego, który spowodował kolizje nie posiadając prawa jazdy. Znaleziono przy nim również środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

BEZPIECZNE I ZDROWE FERIE ZIMOWE

ozipz

          Już niebawem rozpoczynają się długo wyczekiwane przez uczniów ferie zimowe. W województwie zachodniopomorskim okres ten przypada na czas od 1 do 14 lutego. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach przypomina, aby w pełni cieszyć się odpoczynkiem i zimowa aurą, nie wolno zapominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych jak również podczas spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania.

UKRADŁ ŚRODKI OCHRONY ROŚLIN

gl

           Policjanci z Pyrzyc zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z hali magazynowej m. in. środków ochrony roślin o wartości ponad 120 tys. zł. Odzyskano znaczną część skradzionego mienia. Sprawca za swój czyn odpowie przed sądem.

ZARZUTY I POLICYJNY DOZÓR ZA POSIADANIE I HANDEL NARKOTYKAMI

151221kpp

        Pyrzyccy kryminalni zatrzymali 36 – letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handel narkotykami. Usłyszał zarzuty i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

DOZÓR POLICYJNY ZA POSIADANIE AMFETAMINY

policja_blacha

         W miniony weekend policjanci z Oddziału Prewencji Policji KWP w Szczecinie pełniący służbę na terenie Pyrzyc zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci amfetaminy.

ZATRZYMANI SPRAWCY CIĘŻKIEGO USZKODZENIA CIAŁA

policja_blacha

           Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach zatrzymali pięć osób w wieku 21 – 39 lat, które dokonały szeregu przestępstw na terenie Lipian. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty i zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.