• reklama
         

WIECZÓR Z BAJKĄ w SP Brzesko

gl

          W dniu 23.11.2015 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzesku zorganizowano „Wieczór z bajką”, który miał na celu zachęcenie do czytania, jak również miłego spędzenia wolnego czasu w szkole. Istotnym było też zintegrowanie uczniów klas I-IV.

Mówimy „STOP AGRESJI”

1

Przemoc i agresja są zjawiskami, którym poświęca się coraz więcej uwagi. Dzieje się tak z powodu ich drastyczności oraz skali występowania. Zjawisko agresji i przemocy jest obecnie jednym z bardziej niepokojących problemów. Dotyczy ono nie tylko  świata ludzi dorosłych, lecz także coraz częściej, dzieci i młodzieży.

Wykład uczniów LO pt. „PIERWSZA POMOC”

gl

           18 listopada br. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pyrzycach odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone tematyce pierwszej pomocy. W wykładzie na specjalnie zaproszenie uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Pyrzycach uczestniczyli słuchacze Uniwersytetu III Wieku.

SPOWODOWAŁ KOLIZJE I UCIEKŁ…

policja_blacha

        W ubiegłą niedzielę 27 – letni mieszkaniec powiatu pyrzyckiego w miejscowości Lipiany jadąc samochodem osobowym marki Volkswagen uderzył w karetkę pogotowia ratunkowego po czym odjechał z miejsca zdarzenia, następnie kontynuując jazdę stracił panowanie nad pojazdem wpadł w poślizg i zjechał do przydrożnego rowu.

Narodowe Święto Niepodległości w Szkole Podstawowej w Okunicy

gl

         Dnia 10 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Okunicy uczcili uroczystym apelem zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 12.00 przywitaliśmy naszych dostojnych gości – sołtysa wsi Czernice pana Stanisława Wudarczyk, sołtysa wsi Brzezin pana Romana Bylinę, sołtysa wsi Ryszewo pana Lucjana Nykiel, sołtysa wsi Okunica pana Zbigniewa Jakubowskiego, sołtysa wsi Stróżewo panią Danutę Maćkowiak, przyjaciela szkoły pana Thoralf Hirte, rodziców, pracowników obsługi i administracji, naszych wychowawców i nauczycieli.

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA TYTONIU 2015

ozipz

         Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach informuje, że w trzeci czwartek listopada (19 listopada 2015 r.) co roku obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Jest to okazja dla osób palących aby zerwać z nałogiem palenia, który rujnuje zdrowie nie tylko palaczy ale i osób narażonych na bierne wdychanie dymu tytoniowego.

PRACOWNIK CYWILNY POLICJI UJĄŁ NIETRZEŹWEGO KIEROWCE

policja_blacha

         Pracownik cywilny Komisariatu Policji w Lipianach ujął młodego mężczyznę, który w sobotnią noc wpadł do rowu kierowanym przez siebie samochodem. Mężczyzna podczas badania stanu trzeźwości miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

BEZ PRAWA JAZDY PRZEZ 3 MIESIĄCE

policja_blacha

          Podczas działań związanych w świętem zmarłych w ubiegły piątek policjanci pyrzyckiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 21-letniemu kierowcy Fiata, który w Mielęcinie w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h.