• reklama
         

DZIEŃ OTWARTY W KLUBIE MŁODZIEŻOWYM W PYRZYCACH

gl

        W dniu 30.09.2015 r. o godzinie 16:00 rozpoczął się dzień otwarty Klubu Młodzieżowego w Pyrzycach, który zainaugurował działalność nowopowstałej placówki dla młodzieży w wieku od 13 – 18 lat.

         Specjalnie na ten dzień zaproszono wyjątkowych gości, światowej sławy tancerza poppingu, uczestnika obecnej edycji programu Mam Talent, Macieja SHEVA Mołdocha z Gdańska oraz Michała JESZa Pakułę, znanego szczecińskiego hiphopowca.

Nasze wielkie portugalskie praktyki!

gl

        Projekt „Mobilność drogą do zawodowej przyszłości” finansowany ze środków Unii Europejskiej, którego beneficjentem jest Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, daje uczniom możliwość aktywnej nauki zawodu w zagranicznych przedsiębiorstwach, doskonalenia umiejętności językowych, a także poznania kultury krajów europejskich.

Z WIZYTĄ U SENIORÓW

gl

        Aby zwiększyć bezpieczeństwo osób starszych pyrzyccy policjanci w ostatnich dniach gościli z wizytą u podopiecznych Domu Pomocy Społecznej. Podczas spotkania funkcjonariusze zwrócili uwagę na bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz omówili rodzaje oszustw, w tym metodę „na wnuczka”.

„WIATR WE WŁOSACH” Integracja młodzieży klas I PG w Pyrzycach.

gl

         W dniu 26 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, wzięli udział w rajdzie integracyjnym w Zatoni Dolnej. Środki finansowe na powyższe przedsięwzięcie zostały pozyskane z programu ”Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”, Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” w ramach projektu „WIATR we WŁOSACH. W przygotowania organizacyjne integracji już na miejscu zaangażowała się klasa 1B oraz przedstawiciele rodziców ,tj. pani Halina Rakowska oraz pan Norbert Kalinowski.

WIZYTA STAROSTY PYRZYCKIEGO W PASEWALKU

gl

         W dniu 12 września 2015 r. Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński przebywał w Pasewalku na Targach Gospodarki i Rzemiosł Powiatu Pomorze Przednie. Wizyta była poprzedzona ustaleniami dotyczącymi spotkania z Panią Dr Barbarą Syrbe Starostą Powiatu Vorpommern-Greifswald.

ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ – PIERWSZAKI NA FESTYNIE

gl

         Wczoraj przy Starostwie Powiatowym w Pyrzycach odbyła się IV już edycja festynu dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego pod nazwą „aby było bezpiecznie”. W imprezie zorganizowanej w ramach Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczestniczyło niemal 600 pierwszaków.

Otwarcie „Klubu Młodzieżowego” w Pyrzycach

gl

          W dniu 18 września 2015r. o godz. 10:00 odbyło się otwarcie „Klubu Młodzieżowego” w Pyrzycach na ul. Bogusława 5. Na otwarcie przybyli przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciel Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Bogusława 5 Pan Kazimierz Biziorek.

Sprzątanie Świata w Okunicy

gl

        W dniu 17.09.2013 r., wzorem lat ubiegłych, uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-VI przyłączyli się do XXII edycji Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątania Świata -Polska”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Wyprawa – poprawa” W ramach tegorocznej kampanii, szczególna uwaga zwrócona została na rolę, jaką może odegrać każdy człowiek w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. W związku z tym, przed przystąpieniem do działania, w szkole odbyła się kampania propagująca hasło tegorocznej zbiórki śmieci, tj. „Wyprawa – poprawa”.