• reklama
         

I Pyrzycka Senioriada

gl

        Burmistrz Jerzy Marek Olech, dyrektorka OSiR Renata Michalska oraz Prezes UTW Zenobia Walczak byli organizatorami I SENIORIADY, która odbyła się 12 kwietnia 2014 r. Z zaproszenia skorzystały Uniwersytety Trzeciego Wieku ze Stargardu Szczecińskiego, Gryfina i Złocieńca – partnerskiego miasta.

LONDYN – tam trzeba być

gl

        Londyn to niezwykłe miasto, które rocznie odwiedza ponad 5 mln turystów. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach już po raz kolejny mieli okazję podziwiać osobliwe miejsce.

DWIE OSOBY RANNE W WYPADKU PRZY PĘTLI S3

radiowoz

        Niewiele brakowało by tegoroczne Święta Wielkanocne okazały się tragiczne w skutkach dla osób jadących osobowym renault, w które z ogromną siłą uderzył dostawczy mercedes. Na szczęście skoczyło się „tylko” na złamaniach.

KRADZIEŻ ROZBÓJNICZA NA PRZEPUSTCE Z WIĘZIENIA

policja_blacha

        Nie nacieszył się zbyt długo świąteczną przepustką z zakładu karnego 33 letni mężczyzna zatrzymany w Wielką Sobotę przez dzielnicowych z Pyrzyc. Dosłownie kilka godzin po opuszczeniu więziennych murów, dokonał w Pyrzycach kradzieży rozbójniczej na dwóch młodych mężczyznach.

WŁAMYWACZ ZATRZYMANY, CZĘŚĆ „TOWARU” ODZYSKANA

gl

        Policjanci z Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej Policji zatrzymali niespełna 18 letniego włamywacza. Mężczyzna po wyłamaniu zabezpieczeń drzwi pomieszczenia gospodarczego na jednej z posesji w Pyrzycach ukradł z niej przedmioty warte łącznie niemal 3 tysiące złotych.

Seniorzy w sportowej rywalizacji „na wesoło”

gl2

Pyrzyce – I Pyrzycka Senioriada

Po raz pierwszy w historii pyrzyckiego sportu – w minioną sobotę (12.04.2014 r.) z inicjatywy i na zaproszenie pyrzyckich instytucji – Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku „pod dachem” hali OSiR pokolenie 50+ rywalizowało ze sobą w wieloboju sportowo – rekreacyjnym „na wesoło” pn. „I Pyrzycka Senioriada – Aktywni w każdym wieku”.

NAPADŁ NA STARSZĄ KOBIETĘ W JEJ WŁASNYM DOMU

policja_blacha

        Łącznie trzy zarzuty usłyszał 18 letni mężczyzna, który w sobotnie popołudnie napadł i dotkliwie pobił 65 letnią kobietę w jej własnym domu. Najbliższe dwa miesiące sprawca spędzi w areszcie.

ZŁODZIEJSKA SZAJKA ROZBITA

gl

        Trzech mężczyzn zatrzymali policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej Komendy Policji. Najmłodszy z nich 18 latek włamywał się i kradł, 20 latek pośredniczył w sprzedaży skradzionych rzeczy, a najstarszy z zatrzymanych, 26 letni mieszkaniec Pyrzyc skupował cześć przedmiotów pochodzących z przestępstwa.