• reklama
         

UKARANY ZA BEZPODSTAWNE WEZWANIE POLICJI

policja_blacha

        Pyrzyccy policjanci interweniowali wobec 22 – latka, który zadzwonił na ogólnopolski telefon zaufania informując, że chce popełnić samobójstwo. W działania mające na celu jak najszybsze dotarcie do mężczyzny zaangażowani byli funkcjonariusze z Warszawy oraz Pyrzyc. Zgłoszenie okazało się głupim żartem, a mężczyzna został ukarany mandatem za bezpodstawne wezwanie służb.

KONIEC ADAPTACJI ZAWODOWEJ

policja_blacha

          Wczoraj zakończyła się adaptacja zawodowa młodych policjantów, którzy w ostatnich tygodniach wspierali pyrzycką jednostkę. Mundurowi w ciągu etapu adaptacji zdobywali doświadczenie pod okiem starszych kolegów. Młodzi funkcjonariusze swoją postawą oraz zaangażowaniem podczas pełnionych służb, przyczynili się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.

WRĘCZYŁ ŁAPÓWKĘ I USŁYSZAŁ ZARZUT

policja_blacha

         Do 10 lat więzienia grozi kierowcy peugeota, który w celu uniknięcia przypisania 4 punktów karnych za popełnione wykroczenie, wrzucił policjantowi do radiowozu 100 złotowy banknot.

Publiczne Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej Curie w Pyrzycach gospodarzem spotkania uczniów z Polski i Niemiec.

160608gim590

           W dniach 21-28.05.2016 gościliśmy w naszej szkole uczniów z AlteLandesschule w Korbach – partnerskiego miasta Pyrzyc. Idea wspólnych spotkań zrodziła się dzięki owocnej współpracy obu gmin, które wspólnie doszły do wniosku, że warto uczniom dać szansę poznania wzajemnych kultur i rozwijania umiejętności językowych.

8 MIESIĘCY OGRANICZENIA WOLNOŚCI ZA ZNIEWAŻENIE POLICJANTÓW

policja_blacha

         Za znieważenie funkcjonariuszy policji podczas wykonywania czynności służbowych 39 – letni mieszkaniec powiatu Pyrzyckiego odpowiedział w trybie przyspieszonym przed sądem. Usłyszał karę 8 miesięcy ograniczenia wolności i do odpracowania godziny na cele społeczne.

7 MIESIĘCY WIĘZIENIA I DOŻYWOTNI ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW

policja_blacha

        Policjanci pyrzyckiej drogówki zatrzymali 60 – letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwości i pomimo obowiązującego zakazu kierował pojazdem. Kierujący podczas kontroli drogowej miał prawie dwa promile alkoholu w organizmie.

SŁUŻBA SPOŁECZEŃSTWU ZOBOWIĄZUJE

policja_blacha

          Słysząc wołanie o pomoc niezwłocznie pospieszył na ratunek. Udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej i przewiózł nieprzytomnego 48 – latka do pobliskiej miejscowość by skrócić dojazd służb medycznych.

KILKA GODZIN PO KRADZIEŻY STANĄŁ PRZED SĄDEM

policja_blacha

        Pyrzyccy policjanci zatrzymali 27-letniego sprawcę kradzieży, który w tym samym dniu okradł starszą kobietę. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut i kilka godzin po zdarzeniu odpowiedział przed sądem w trybie przyspieszonym.