ZATRZYMANY, BO JECHAŁ NA PODWÓJNYM GAZIE

         Pyrzyccy kryminalni zatrzymali 34 – latka, który jechał samochodem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

MŁ. INSP. JAROSŁAW CZAJA UHONOROWANY ODZNAKĄ HONOROWĄ PCK

          19 października br., w Sali Teatru Polskiego Scena na Łasztowni w Szczecinie, podczas Gali Wolontariatu zorganizowanej przez Zachodniopomorski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie w ramach jubileuszu 60-lecia Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża Odznaką Honorową PCK został uhonorowany Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach – mł. insp. Jarosław Czaja.

ARESZT DLA SPRAWCY USIŁOWANIA ZABÓJSTWA

        70 – letni mężczyzna, który podczas zakrapianego alkoholem spotkania usiłował pozbawić życia siekierą swojego współbiesiadnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Rajd Turystyczny „Szlakiem Polskiego Szczecina”

        Zgodnie z kalendarzem imprez turystycznych Zarząd Klubu PTTK Ziemi Pyrzyckiej zorganizował dnia 22.04.2018r (niedziela) Turystyczny Rajd do Puszczy Bukowej w Szczecinie.

O 54 KM/H ZA SZYBKO W TERENIE ZABUDOWANYM

          Kierujący osobowym Fiatem stracił prawo jazdy na trzy miesiące, za niedostosowanie prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h.

ARESZT DLA SPRAWCY KRADZIEŻY ROZBÓJNICZEJ

          Policjanci Wydziału Kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 25 – latka, odpowiedzialnego m.in. za kradzież rozbójniczą na terenie Pyrzyc. Sąd Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec sprawcy areszt tymczasowy.

KOLEJNE ZATRZYMANIE ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

            Na przestrzeni dwóch miesięcy pyrzyccy kryminalni po raz kolejny wyeliminowali z rynku znaczne ilości narkotyków. Policjanci wydziału kryminalnego pyrzyckiej komendy zatrzymali 26 – letniego mieszkańca powiatu pyrzyckiego podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

ZATRZYMANY W KRADZIONYM SAMOCHODZIE

           Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pyrzycach wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie zatrzymali 23 – letniego mężczyznę, który poruszał się kradzionym pojazdem marki Audi. Odzyskano mienie o wartości ponad 70 tys. złotych.