Będzie nowa komenda dla pyrzyckich policjantów!

         W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie została podpisana umowa dotycząca budowy nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przy ul. Młodych Techników.

         Umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie dr Marek Jasztal i p. Bernard Falkowski prowadzący Zakład Inżynierii Budowlanej Bernard Falkowski z siedzibą w Maszewie.

        Całkiem nowa siedziba pyrzyckich policjantów powstanie na działce przekazanej przez samorząd powiatu pyrzyckiego. Koszt samej budowy to 17 mln 787 tysięcy złotych, natomiast całość inwestycji z wyposażeniem ma wynieść około 25 mln złotych. Budowa zostanie w całości sfinansowana z budżetu Policji.

       Po podpisaniu umowy kolejnym krokiem będzie przekazanie wykonawcy placu budowy, co nastąpi już na początku lutego br. Harmonogram prac zakłada, że nowy jednostka policji będzie gotowa w terminie 25 miesięcy od przekazania placu budowy.

       Obiekt będzie dostosowany do współczesnych wymagań i dobrze już znanych standardów w nowo budowanych siedzibach naszej formacji.

Zespól prasowy KWP w Szczecinie

zdjęcia: www.zachodniopomorska.policja.gov.pl