ARESZT DLA SPRAWCY USIŁOWANIA ZABÓJSTWA

        70 – letni mężczyzna, który podczas zakrapianego alkoholem spotkania usiłował pozbawić życia siekierą swojego współbiesiadnika usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

       Pod koniec sierpnia na terenie Pyrzyc w jednym z mieszkań starszy mężczyzna uderzył przy pomocy siekiery innego mężczyznę. Dyżurny został poinformowany, iż na stacji benzynowej znajduje się mężczyzna, który ma rany głowy.

        Na miejscu mężczyzna został opatrzony przez pogotowie ratunkowe i przetransportowany do szpitala. Pyrzyccy policjanci w wyniku prowadzonych czynności ustalili, że podczas zakrapianego spotkania doszło do awantury pomiędzy współbiesiadnikami, jeden z nich sięgnął po siekierę i uderzył nią w głowę drugiego.

        Sprawca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Na miejscu podczas oględzin miejsca zdarzenia policjanci zabezpieczyli między innymi siekierę, której użył sprawca.

        70 – letniemu mieszkańcowi Pyrzyc przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. Mężczyzna w przeszłości był niejednokrotnie karany, w tym również za przestępstwo przeciwko życiu i zdrowiu. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Pyrzycach zastosował wobec zatrzymanego 3 miesięczny areszt za usiłowanie zabójstwa. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat więzienia, a nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności.

mł. asp. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.