Husaria FT wraca z rywalizacji w Białogardzie

Wracamy z Białogardu gdzie przez cały weekend (12-14.03.21) trwała rywalizacja na matach w ramach II Pucharu Polski Kadetów oraz Puchar Polski Juniorek.

Wśród kadetów bardzo dobrze spisali się  Eryk Czułnowski, który w kat. 55 kg zajął 10 miejsce i jest nadzieja na kolejny awans do OOM (Mistrzostwa Polski kadetów), ale trzeba czekać na oficjalne wyniki.

Drugim dobrze walczącym zawodnikiem był  Eryk Pacyna w kat. 65 kg, który doszedł aż do finału. Niestety, wygrywając walkę, na 10 sekund przed końcem uległ na punkty zajmując tym samym 2 miejsce .

Kacper Krawczak niestety walczy poniżej swoich możliwości i ostatecznie w 92 kg zajmuje 7 miejsce. W 110 kg zadebiutował Denis Kotlarz, który uległ w dwóch walkach. Największym rozczarowaniem niestety został Bartosz Ochroński, który nie zrobił wagi i nie wystartował w zawodach .

Podsumowując pewne awanse Eryk Pacyna, Kacper Krawczak i Bartosz Ochroński są aktualne. Czekamy na ostateczne listy związkowe.

Juniorki, które zaliczyły start przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorek, wypadły dobrze choć oczekiwania były inne. Eryka Wizjan walcząca w kat. 59 kg po czterech walkach ostatecznie plasuje się na 3 miejscu. Amelia Kuraszewska (62 kg) po wygraniu walk w grupie, ląduje w finale gdzie niestety przegrywa na plecy  zajmując 2 miejsce.

Mistrzostwa za równy miesiąc więc jest co robić ale trzeba pamiętać, że jeśli nie kochasz tego co robisz całym sercem i nie poświęcisz się w stu procentach o wynik sukcesu zawsze będzie ciężko . Dziękujemy rodzicom, gminą i sponsorom za wsparcie bez tego to wszystko byłoby niemożliwe