Dyszkiewicz i Staszak z medalami MP juniorek w sumo

              Cztery medale wywalczyły zawodniczki LKS Spartakus Pyrzyce w Mistrzostwach Polski juniorek i juniorów, które odbyły się w dniach 29-30.06.2019r w Zamościu. Srebrne medale zdobyły: Patrycja Dyszkiewicz /kat. 60 kg/ uczennica ZS Nr 2 w Pyrzycach, oraz Wiktoria Staszak /kat. + 75 kg/ absolwentka Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach.

         Obie medalistki walczyły także w rozgrywanej po raz pierwszy kat. open, gdzie spotkały się w finale. W wyniku większego doświadczenia zwyciężyła Patrycja zdobywając złoty medal, natomiast Wiktoria wywalczyła srebro. Obie zawodniczki zostały objęte przygotowaniami do Mistrzostw Świata juniorek, które odbędą się w październiku br. w Japonii. We wspomnianych MP wystąpiło ogółem 9 naszych zawodników.


reklama
     

Miejsca punktowane wywalczyli także:
5 m-ce kat. 50 kg – Klaudia Dyszkiewicz
5 m-ce kat. 55 kg – Anna Samulak
5 m-ce kat. 90 kg Jakub Boczula
5 m-ce kat. +100 kg – Wojciech Kuźnicki
5 m-ce kat. +100 kg – Łukasz Augustajtys
7 m-ce kat. 100 kg – Jakub Boś
7 m-ce kat. 90 kg – Sebastian Głodowski

W klasyfikacji województw – Zachodniopomorskie zajęło 3 miejsce.
Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy udanego startu, a ekipie trenerskiej /Eugeniusz Klimczak i Grzegorz Jasek/ dziękujemy za przygotowanie do zawodów.

Za Zarząd LKS Spartakus
Prezes Bolesław Kowalski

Zdjęcie nr 1: ekipa Spartakusa – siedzą od lewej: Wiktoria Staszak, trener. Eugeniusz Klimczak, Wojciech Kuźnicki, wyżej: Klaudia Dyszkiewicz, Jakub Boś, u góry od lewej: Sebastian Głodowski, Jakub Boczula, Patrycja Dyszkiewicz, Łukasz Augustajtis.
Zdjęcie nr 2: podium w kat. open: 2 m-ce Wiktoria Staszak, 1 m-ce Patrycja Dyszkiewicz wraz trenerem Eugeniuszem Klimczakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.