Kolejna próba wprowadzenia podwyżki za śmieci udaremniona!

      Podczas sesji Rady Miejskiej w Pyrzycach w dniu 25 marca 2021 r. próbowano wprowadzić projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty dla nieruchomości , na których zamieszkują mieszkańcy.

           Dotychczas taki projekt dla mieszkańców gminy Pyrzyce wiązał się z podwyżkami opłat za wywóz śmieci. Trudno przypuszczać aby tym razem miałoby być inaczej. Projekt ten nie był uwzględniony w porządku obrad i próbowano go wprowadzić w czasie sesji.

           Rada Miejska w Pyrzycach, przy ośmiu głosach sprzeciwu, nie zgodziła się na wprowadzenie projektu podwyżek opłat za śmieci pod obrady. Za jego przyjęciem głosowało sześcioro radnych, którzy ostatnio również głosowali za podwyżką opłat czyli: Iwona Ksel, Paweł Retecki, Grażyna Słodkowska, Małgorzata Piotrowska, Jerzy Wroński i… Artur Kurowski!

          Przeciw byli radni: Damian Błażejewski, Hubert Łuszczyk, Mariusz Majak, Mariusz Ogrodowicz, Remigiusz Pajor-Kubicki, Tomasz Posyniak, Mirosław Stasiak, Mariusz Szymkowicz.

 

26 odpowiedzi na Kolejna próba wprowadzenia podwyżki za śmieci udaremniona!

 1. Anonim pisze:

  Będzie szybka sesja nadzwyczajna w tej sprawie

 2. Anonim pisze:

  W Pyrzycach drogi remontuje się za pieniądze mieszkańców. Gmina nie potrafi pozyskać środków zewnętrznych! Inny budują za pieniądze pozyskane a u nas najlepiej sięgać do kieszeni mieszkańców. SKANDAL!

  • zenek pisze:

   To prawda w Gminie ignoracja :TWA Towarzystwo wzajemnej adoracji 3 baby + burmistrzowa oraz dwoch facetow potakiwaczy zaglosuja na wszystko co P Burmistrz powie i aby im bylo dobrze urzadzili posady w :instytucjach podleglych miastu i to im pasuje ,a mieszkancy wg nich sie nie licza, jedynie przed wyborami rozjada sie po wioskach i beda namawiac obiecywac .Gmina powinna miec :zdolnego ,mlodego lub starszego, Burmistrza organizatora godnego zaufania a nie karierowiczow jak bylo i jest do dzis !Hej !

 3. ppppp pisze:

  Nie ma zgody na powiązanie opłat za śmieci ze zużyciem wody, przestaniemy się myć?

 4. zenek pisze:

  Covid szczepienia , w Pyrzycach balagan i tumiwisizm np Gmina St Czarnowo zoorganizowala dowoz szczepionek i szczepienia na miejscu ,jednak mozna przy wspolpracy p Wojt ze sluzba zdrowia a nasze wladze czekaja na koniec swiata czy co ? żenada

 5. wont pisze:

  więcej głosów nie dostaną

 6. Anonim pisze:

  Cena wywozu śmieci, w górę. Za ceną 25.60 od osoby byli: szymkicz, majak, ogrodnik, goczyk, błażejewsi, kubici, łuszczyk, stasiak.
  Pozostali przeciw 😉

  • ppppp pisze:

   Pozostali chcięli podnieść więcej!

  • Anonim pisze:

   Radni Ksel, Kurowski, Piotrowska, Retecki, Słodkowska i Wroński chcieli podnieść cenę do 27,60 zł od osoby, zgodnie z wolą burmistrz Podzińskiej! Dlatego byli przeciw cenie 25,60 zł.

   • Anonim pisze:

    tego nie wiesz, kto jak by zagłosował. spekulujesz. może tak, może nie, różne już były wyniki głosowań. Faktem jest jedynie to co miało miejsce, głosowanie nad stawką 25,6zł i wiemy kto podniósł łapkę

    • ppppp pisze:

     Skończ wprowadzać ludzi w błąd, całe zaplecze Burmistrz chciało więcej kasy za śmieci, takie są fakty bo za tym głosowali tylko przepadło!

 7. Anonim pisze:

  No i super, Rycho trzyma rękę na pulsie i dostanie podwyżke.
  Kiedy my, wyborcy zaczniemy myśleć i wybierzemy mądrzej…

 8. obserwator pisze:

  a wiecie co kogo byśmy nie wybrali to i tak oni tylko walczą o swoje stołki i myślą tylko jak by tu zarobić albo się gdzieś wkręcić a może żonkę gdzieś usadowić aby emeryturkę miała większą ,bo i zarobki większe!!! to co oni wyprawiają to się w głowie nie mieści gdzie jest kolej gdzie są nowe miejsca pracy,gdzie te mieszkania dla młodych!!! Supermarketów pełno,ulice brudne na Boże Ciało syf sukienki białe w w brudnym kurzu się tarzały nie mówiąc już o naszych kolanach czarne jak z kopalni

 9. Anonim pisze:

  Trzy dni igrzysk, a pozostałe, to jazda po dziurawych drogach i patrzenie na brud smród i…
  Całe szczęście, że ta parodia władzy samorządowej już niedługo się skończy

 10. Jurek Owsiak bohaterem pisze:

  Niedoszła pani Burmistrz wstyd mi kobieto za ciebie!!
  Pisowa!!

 11. wrust pisze:

  Dlaczego Szymkowicz zrejterowal do Bielic ??? dlatego ze PIS w Pyrzycah prawie nie istnieje :Golczyk i reszta myslacych w Radzie inaczej ulegla i przyklepuje Burmistrz ,razem z babami od lat wspierajacymi Podzinska Rada ,teraz wzmocnienia o nowa nowa radna ,na miejsce Szymowkowicza .P lyjak nie angazuje sie bo wystapila z PIS ()musiala) p.Jleczko tez niewiele moze zdzialac ,czyli bedzie po staremu aby do nowych wyborow i powrot komuny niedlugo !

 12. ppppp pisze:

  Ćwikliński parkował na miejscu dla niepełnosprawnuch przy PDKu, wyglądał na zdrowego, zastanawiam się czy ma do tego prawo?

 13. Patriota pisze:

  Wstyd i hańba dla radnych to są klauny pchali się do koryta bo muszą spłacać kredyty s diety radnych i o to im chodziło

 14. Elemelek pisze:

  Błazenada trwa od dwóch kadencji i w „Radzie” i w Ratuszu a walka z wszechobecnym brudem i dziurawymi drogami dzielnie trwa na okrągło.Przed wyborami będzie wałkowany temat obwodnicy, bo trzeba czymś machać, naiwnym przed oczami.Dobrze, że do naszego…”miasta”? nie jest już zapraszamy Czarzasty że świta oszołomów…
  Aaaa w obliczu tragedii na Ukrainie nie słychać „uczonego profesora”, utrwalacza pamiątek po „bohaterskiej” Armii Czerwonej… I chyba najwyższy czas wywieźć tą kupę złomu z parku we właściwe miejsce.

 15. As pisze:

  ŁAPY PRECZ OD CZOŁGU. PO PIERWSZE JEST TO UNIKAT NA SKALĘ EUROPEJSKĄ. PO DRUGIE TEN CZOŁG NIE NAJECHAŁ UKRAINY TYLKO BIŁ SIE O TO MIASTO. PO TRZECIE NIE MOŻNA WRZUCAĆ LUDZI WALCZĄCYCH I GINĄCYCH NA FRONCIE DO JEDNEGO KOTŁA ZE STALINEM I HITLEREM ONI PEWNIE TEZ MIELI RODZINY I BILI SIĘ NA OBCEJ ZIEMI BO TSKI ROZKAZ OTRZYMALI. ROZLICZAJMY OSOBY WYDAJĄCE ROZKAZY NIE KOWALSKICH IWANÓW.

  • Anonim pisze:

   Ty nie jesteś AS, tylko sobaka SZARIK, który niewiele rozumie.
   Chcesz usprawiedliwiać swołocz, która gwałci ukraińskie kobiety i zrzuca bomby na szpitale i szkoły? To samo było (dobrze udokumentowane) podczas tzw. wyzwalania Polski, gwałty i grabieże były na porządku dziennym i ta przyniesiona „wolność” przez długie lata wychodziła nam bokiem.
   A ten ruski unikat, to wsadź sobie w d…. , albo zamieszkaj w nim z tym… (profesorem?)

 16. Pełnomocnik PiS na powiat pyrzycki, Mariusz Szymkowicz wraz z Zarządem, Członkami i Sympatykami Prawa i Sprawiedliwości w Pyrzycach pisze:

  Z okazji zbliżających się świąt bożego narodzenia pragniemy życzyć wszystkim mieszkańcom powiatu pyrzyckiego, aby ten piękny czas odradzania się dobra wprowadził do waszych domów radość, miłość, spokój oraz jeszcze więcej rodzinnego ciepła.

  Wierzymy, że nadchodzący 2023 rok da nam wszystkim wytchnienie po wielu trudnych, pełnych niepokoju i obaw, miesiącach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.