BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK W KOZIELICACH

          Przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach odwiedzili najmłodszych z Punktu Przedszkolnego w Kozielicach. Spotkanie dotyczyło zagadnień związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

             Przedstawicielka pyrzyckiej komendy zajmująca się profilaktyką, odwiedziła kozielicki punkt przedszkolny w związku z programem profilaktycznym „Bezpieczny Przedszkolak”. Przedszkole w Kozielicach jest jednym z trzech, które reprezentuje powiat pyrzycki w programie organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie.


reklama
     

          Najmłodsi uczestnicy ruchu drogowego wysłuchali zagadnień dotyczących jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych i jak należy poruszać się po drogach w różnych warunkach. Ponadto przedstawiciele policji omówili z maluchami zasady właściwego korzystania z fotelików i pasów bezpieczeństwa, a także dlaczego ważne jest używanie elementów odblaskowych.

             Następnie po części teoretycznej najmłodsi swoją wiedzę mogli pogłębić biorąc udział w zabawie przy pomocy „Auto-chodzika”. Część praktyczna sprawiła niewątpliwie maluchom wiele frajdy. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, mając dużo do powiedzenia. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak otrzymał element odblaskowy.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP Pyrzyce


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.