JAK AUTOCHODZIK UCZYŁ I BAWIŁ PRZEDSZKOLAKI Z BAJKOWEJ KRAINY

          Czy każdy wie i czy każdy zna… Jak ogromne znaczenie ma znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym? Przedstawicielki pyrzyckiej Policji odwiedziły najmłodszych z Przedszkola nr 4 „Bajkowa Kraina” w Pyrzycach. Oprócz podstawowych zasad bezpieczeństwa, profilaktycy sprawdzili wiedzę najmłodszych i ich znajomość numerów alarmowych.

        Policjantka Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego oraz Pani Agnieszka Szymańska zajmujące się profilaktyką w pyrzyckiej komendzie, realizując program profilaktyczny pod nazwą „Bezpieczny Przedszkolak” spotkały się z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkola nr 4 w Pyrzycach.


reklama
     

          Przedstawicielki Policji poprzez zabawę edukowały i rozmawiały z najmłodszymi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zapoznawały z podstawowymi znakami, które każdy pieszy powinien znać i do których musi się stosować. W trakcie zajęć praktycznych dzięki „Autochodzikowi” możliwe stało się symulowanie sytuacji występujących w ruchu drogowym. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach, mając dużo do powiedzenia. Pomoc edukacyjna w postaci Miasteczka umiejętności drogowych „Autochodzik” symulując ruch drogowy działa na wyobraźnię najmłodszych jednocześnie przy tym ucząc i świetnie bawiąc.

       Przedszkolaki uczyły się podstawowych zasad, których trzeba przestrzegać poruszając się drogą do domu. Kolejnym bardzo ważnym tematem poruszonym przez gości była znajomość numerów alarmowych oraz po co nam odblaski. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały i utrwalały numery alarmowe, a policjantka omówiła konsekwencje wynikające z ich nieprawidłowego korzystania. Rezolutne przedszkolaki doskonale udzialały odpowiedzi na zadawane pytania. Na zakończenie każdy otrzymał element odblaskowy, który pozwoli być lepiej widocznym na drodze.


reklama
      

          Dzięki spotkaniom z przedszkolakami wypracuje się już u najmłodszych prawidłowe nawyki i przygotowuje do samodzielności w zakresie dbałości o bezpieczeństwo własne i innych.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.