VI EDYCJA FESTYNU „ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ 2017”

gl

          W trosce o bezpieczeństwo dzieci, pyrzyccy policjanci spotkali się w piątkowe przedpołudnie z uczniami klas pierwszych z dwunastu szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego. Podczas festynu zorganizowanego na terenie Starostwa Powiatowego, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego, obejrzeć sprzęt i wyposażenie służb mundurowych.

          W ramach Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pyrzyccy policjanci, strażacy, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego, zorganizowali w dniu 22 września VI edycję festynu edukacyjnego dla najmłodszych uczniów naszego powiatu – „Aby było bezpieczniej 2017”.


reklama
     

         Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania dzieciom zasad bezpieczeństwa, kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz przygotowania najmłodszych do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Podczas spotkania policjanci przypomnieli, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z jezdni. Podkreślili, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie takie elementy, w postaci kamizelek i opasek, zostały wręczone dzieciom na samym wstępie spotkania. W trakcie prelekcji prowadzonych przez policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak postępować w kontakcie z agresywnymi psami oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.


reklama
      

         Po części edukacyjnej, pierwszaki miały okazję poznać nie tylko wyposażenie radiowozu policyjnego, wsiąść za jego kierownicę, włączyć światła błyskowe i dźwiękowe, ale i również zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez inne służby mundurowe, tj. Straż Pożarną, Straż Graniczną, czy Inspekcję Transportu Drogowego. Maluchy mogły również zrobić odbitki swoich odcisków palców na stanowiskach techniki kryminalistycznej Policji i Straży Granicznej, a także z bliska obejrzeć oraz dotknąć elementy wyposażenia policjantów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz posłuszeństwa psa służbowego przygotowany przez jego przewodnika – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Swoje stoiska informacyjne wystawiły także: Powiatowy Zarząd Dróg oraz Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Wyjątkowym gościem spotkania był „Gryfuś”, maskotka zachodniopomorskiej Policji.

           Festyn przyniósł wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom, jak i jego organizatorom.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

2 odpowiedzi na VI EDYCJA FESTYNU „ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ 2017”

 1. !!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Oglądam teraz transmisję w telewizji gdzie protestują LEKARZE REZYDENCI.
  Panie Boże jesteś i nie grzmisz!!!!Dlaczego?!
  Lekarze są na pewno jednymi z tych, którzy są najbardziej wykształceni(studia aż 6 lat). Pielęgniarki są na również fachowcami i bardzo mądrymi ludźmi, wykształconą grupą zawodową.
  Dlaczego ten rząd PiS (Prawa i Sprawiedliwości) ciągle wobec Polaków postępuje anty ludzko?!PO z PSL również zapominali o służbie zdrowia ale w tak okrutny sposób nie postępowali wobec np.służby zdrowia(pielęgniarek, lekarzy, pacjentów,,,), to jest wobec zwykłych uczciwych Polaków.Dlaczego w bardzo wielu przypadkach(Prawo i Sprawiedliwość?)prowadzi politykę polegającą na eksterminacji Polaków np. poprzez zaniżanie opieki zdrowotnej a NAWET POZBAWIENIA ZASIŁKÓW DLA BEZROBOTNYCH, a to się wiąże także z należnej Polakom opieki lekarskiej!
  Ten obecny rząd PiS i ta obecna władza postępuje wobec Polaków niczym najgorszy prześladowca Polakowi!Poprzez swoje poczynania wprowadzają w Polsce podatny grunt do: samobójstw, wykluczenia czy bezdomności Polaków!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.