VI EDYCJA FESTYNU „ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ 2017”

          W trosce o bezpieczeństwo dzieci, pyrzyccy policjanci spotkali się w piątkowe przedpołudnie z uczniami klas pierwszych z dwunastu szkół podstawowych powiatu pyrzyckiego. Podczas festynu zorganizowanego na terenie Starostwa Powiatowego, dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu bezpieczeństwa drogowego, obejrzeć sprzęt i wyposażenie służb mundurowych.

          W ramach Powiatowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, pyrzyccy policjanci, strażacy, funkcjonariusze Straży Miejskiej oraz pracownicy Starostwa Powiatowego, zorganizowali w dniu 22 września VI edycję festynu edukacyjnego dla najmłodszych uczniów naszego powiatu – „Aby było bezpieczniej 2017”.


reklama
     

         Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania dzieciom zasad bezpieczeństwa, kształtowania prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz przygotowania najmłodszych do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z dróg. Podczas spotkania policjanci przypomnieli, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z jezdni. Podkreślili, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego. Właśnie takie elementy, w postaci kamizelek i opasek, zostały wręczone dzieciom na samym wstępie spotkania. W trakcie prelekcji prowadzonych przez policjantów oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej, dzieci miały możliwość dowiedzieć się, jak postępować w kontakcie z agresywnymi psami oraz jak udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.


reklama
      

         Po części edukacyjnej, pierwszaki miały okazję poznać nie tylko wyposażenie radiowozu policyjnego, wsiąść za jego kierownicę, włączyć światła błyskowe i dźwiękowe, ale i również zapoznać się ze sprzętem wykorzystywanym przez inne służby mundurowe, tj. Straż Pożarną, Straż Graniczną, czy Inspekcję Transportu Drogowego. Maluchy mogły również zrobić odbitki swoich odcisków palców na stanowiskach techniki kryminalistycznej Policji i Straży Granicznej, a także z bliska obejrzeć oraz dotknąć elementy wyposażenia policjantów. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz posłuszeństwa psa służbowego przygotowany przez jego przewodnika – funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach. Swoje stoiska informacyjne wystawiły także: Powiatowy Zarząd Dróg oraz Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego. Wyjątkowym gościem spotkania był „Gryfuś”, maskotka zachodniopomorskiej Policji.

           Festyn przyniósł wiele uśmiechu i radości zarówno dzieciom, jak i jego organizatorom.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

19 odpowiedzi na VI EDYCJA FESTYNU „ABY BYŁO BEZPIECZNIEJ 2017”

 1. !!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Oglądam teraz transmisję w telewizji gdzie protestują LEKARZE REZYDENCI.
  Panie Boże jesteś i nie grzmisz!!!!Dlaczego?!
  Lekarze są na pewno jednymi z tych, którzy są najbardziej wykształceni(studia aż 6 lat). Pielęgniarki są na również fachowcami i bardzo mądrymi ludźmi, wykształconą grupą zawodową.
  Dlaczego ten rząd PiS (Prawa i Sprawiedliwości) ciągle wobec Polaków postępuje anty ludzko?!PO z PSL również zapominali o służbie zdrowia ale w tak okrutny sposób nie postępowali wobec np.służby zdrowia(pielęgniarek, lekarzy, pacjentów,,,), to jest wobec zwykłych uczciwych Polaków.Dlaczego w bardzo wielu przypadkach(Prawo i Sprawiedliwość?)prowadzi politykę polegającą na eksterminacji Polaków np. poprzez zaniżanie opieki zdrowotnej a NAWET POZBAWIENIA ZASIŁKÓW DLA BEZROBOTNYCH, a to się wiąże także z należnej Polakom opieki lekarskiej!
  Ten obecny rząd PiS i ta obecna władza postępuje wobec Polaków niczym najgorszy prześladowca Polakowi!Poprzez swoje poczynania wprowadzają w Polsce podatny grunt do: samobójstw, wykluczenia czy bezdomności Polaków!!!

  • Anonim pisze:

   Ty to chyba komunista jesteś.

   • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

    Nawet tobie(Anonim pisze:30 listopada 2017 o 15:56)udzieli lekarz pomocy, i pielęgniarz, pielęgniarka.Primum non nocere jest wpisana w każde poczynania wobec pajeta, i nie tylko.
    Osobniku!Lecz się wreszcie!!!Jeśli się leczysz, to zażywaj te leki psychotropowe, które masz zażywać regularnie.

  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

   „Czyli można stwierdzić ze jednak te chciwe i pazerne doktory nie chcą tylko kasy!!! Zrozumcie jedno: w polskiej ochronie zdrowia jest burdel, jest za mało generalnie wszystkich i to nie chodzi o stawki za dyżur bo to jest dodatkowa praca, może pan dyrektor dać nawet 200zl za godzinę lekarzowi i i tak nikt tam nie przyjdzie na dyżur z prostej przyczyny- lekarze to odpowiedzialni ludzie i chcą leczyć zgodnie ze standardami.Jesli jest na izbie przyjęć 1 lekarz, i ma przyjąć ponad 100 pacjentów na dobę, brakuje pielęgniarek,ratowników, leków – to żadne pieniądze nie są w stanie zachęcić do takiego dyżuru. Proszę szukać dalej- powodzenia!!! W strajku młodych chodzi o reformę całej służby zdrowia a podwyżki to za podstawowy etat a nie za dyżury kosztem swojej rodziny…bo jak się pacjentowi stanie krzywda to pan dyrektor nie odpowie za swoje zaniedbania tylko lekarz.Już nieraz była taka sytuacja i dyrektor wtedy mówi ze lekarz wiedział jakie są warunki pracy i się zgodził.To nie o to chodzi.Zatrudnijcie więcej ludzi do pracy”koniec cytatu.Pełna zgoda.

 2. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Chamstwem, bezczelnością jest umieszczanie takich(Anonim pisze:
  14 października 2017 o 23:45)

 3. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Lekarz.
  Musi być ponad przeciętnie uczącym się w:szskole podstawowej LO(liceum ogólnokształcącym lub technikum, studiów pomaturalnych), 6 LAT INTENSYWNYCH STUDIÓW !!!!!!

 4. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pisze:

  Polski lekarz np. rezydent, który jest po studiach na Akademii Medycznej (6- letniej)zarabia mniej niż ten po GIMNAZJUM, a pracujący jako pomocnik:murarza, malarza czyli zwykły pomocnik zwykłego człowieka niewykształconego! Takich fachowców w PRL(Polska Rzeczypospolita Ludowa)PRZYMUSOWO kształciła w OHP(Ochotnicze Hufce Pracy) i bardzo dobrze.
  LEKARZ i robotnik np. ten po OHP, to nie jest tożsame w kwalifikacjach i odpowiedzialności za życie KAŻDEGO Z NAS!

  • obiektywny pisze:

   jak mu mało to niech idzie do łopaty ten lekarzyna albo niech nie narzekają sami chcieli i wybrali ten zawód

  • Anonim pisze:

   Zawsze może wybrać łopatę. Żadna praca nie hańbi! Pyrzyccy rezydenci z opieki nocnej nie odpowiadają za nic. Kierują bezpośrednio do Szczecina i tyle z nich pożytku.

   • poradnik dobrego kopacza pisze:

    Zgłoś się kopaczy grobów.Twoje kwalifikacje może się tam przydadzą.Sadzę , że nawet do takiej roboty nikt ciebie nie weźmie.Owszem łopatą poklepią miejsce twojego spoczynku.Tam jest twoje miejsce i tam pozostań.

    • Anonim pisze:

     No widzisz z łopatą Tobie do twarzy. Kwalifikacji i intelektu nie masz żadnych, i tyle z temacie. Mózgu najprawdopodobniej brak. Niech naprzód rezydenci zapłacą za studia, które to społeczeństwo sponsorowało. Odpracowując minimum 5 lat.

 5. wyborca pisze:

  Takie zawód jak lekarz, pielęgniarz są dla ciebie nieosiągalne(obiektywny pisze:30 listopada 2017 o 21:46 .Twoje IQ jest znacznie poniżej od tego, które ma Homo sapiens.Jesteś na tym bożym świecie tak potrzebny w przyrodzie jak pospolity chwast.Musi być jakaś różnorodność i ty właśnie ją tworzysz swoimi „genialnymi” spostrzeżeniami.

  • obiektywny pisze:

   o czym ty piszesz wyborco nie masz pojęcia kim jestem a mnie poniżasz dać podwyżkę tym lekarzom którzy nie mają pywatnej profilaktyki z tym się zgodzę ,a po tym co piszesz właśnie zniżyłeś się do poziomu chwasta

 6. wyborca pisze:

  Takie miernoty zabierają głos(wyborca pisze:1 grudnia 2017 o 00:37). Stul swoją buźkę i weź się wreszcie w garść!Lekarz i łopaciarz po szkole podstawowej czy Gimnazjum, to nie jest warte porownania.To tak jak by ciebie przyrównać do chociażby zwykłego poczatkujacegohydraulika.Jesteś nieukiem, zawistnym i bez żadnych kwalifikacji.Jesteś niczym chwast, a ktory żyje bo tak stworzył ten świat bóg- stworzyciel nieba i ziemi.

 7. wyborca pisze:

  Takie miernoty zabierają głos(obiektywny pisze:
  1 grudnia 2017 o 19:17 ).Ty jesteś tak obiektywny jak ten diabeł co w ornat sie przebrał i ogonem na msze dzwoni. Stul swoją buźkę i weź się wreszcie w garść!Lekarz i łopaciarz po szkole podstawowej czy Gimnazjum, to nie jest warte porownania.To tak jak by ciebie przyrównać do chociażby zwykłego poczatkujacego hydraulika.Jesteś nieukiem, zawistnym i bez żadnych kwalifikacji.Jesteś niczym chwast, a który żyje bo tak stworzył ten świat bóg- stworzyciel nieba i ziemi.

 8. obiektywny pisze:

  DO WYBORCY jestem po WSM Szczecin i nie dorastasz mi do pięt a mnie obrażasz chwastem to możesz siebie nazwać ,napisałem i napiszę jeszcze raz dać podwyżkę tym lekarzom co nie mają prywatnej profilaktyki ,inni biorą 120 zł za wizytę ,łatwo policzyć 10 ciu chorych i 1000 zł dniówki ,BIEDNI CI LEKARZE NIE MAJĄ NA CHLEB I NA MALBORO I chivasa a za lekarza wykształcenie to kto zapłacił pewnie nie państwo tylko on sam ha ha
  NIKT NIE KAZAŁ IM UCZYĆ SIĘ NA LEKARZA CHWAŚCIE !!

 9. wyborca pisze:

  DO OBIEKTYWNEGO.Popuszczają tobie zwieracze.Smrodzisz.Ej ty „obiektywny”pójdź do lekarza.Na pewno pomoże.Primum non nocere (z łac. „po pierwsze nie szkodzić”) – jedna z naczelnych zasad etycznych jest u każdego z powołania lekarza. Nawet tobie udzieli pomocy ale czy warto?!Zapewniam ciebie, że pomoże pomimo twoich wrednych nastawień do ludzi wykonujących zawód lekarza, pielęgniarza.
  p.s
  Te swoje następne wpisy pisz bezpośrednio na Berdyczów.Tam jest odpowiednie miejsce dla takich „odkrywczych przemyśleń”.

 10. obiektywny pisze:

  dobrze napisałeś wyborco Z POWOŁANIA a ilu takich jest wśród lekarzy ? może kilku reszta to dla kasy ,po twoich wpisać można wywnioskować że jesteś prostakiem,i nie zamieżam zniżać się do twojego poziomu ,żegnam biedaków lekarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.