ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW ZŁAPANI!

         Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Pyrzycach wspólnie z policjantami Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KWP w Szczecinie oraz Referatu Ruchu Drogowego KPP w Myśliborzu, zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie kradzieży pojazdów na terenie Niemiec. Zatrzymani 29 i 45-latek, poruszali się kradzionymi pojazdami marki Audi. Za popełnione przestępstwa, mężczyznom przedstawiono zarzuty zagrożone karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odzyskano mienie o wartości niemal 120 tys. złotych.

         Podstawą większości sukcesów jest wzajemna współpraca. Tak było i tym razem, gdy informacje o skradzionych pojazdach zostały przekazywane pomiędzy zachodniopomorskimi jednostkami Policji.


reklama
     

               W ostatnich dniach sierpnia, dyżurny pyrzyckiej jednostki otrzymał informację od kolegów „po fachu” ze Szczecina, o poruszającym się samochodzie marki Audi A6, który został skradziony na terenie Berlina. Komunikat ten natychmiast przekazał patrolom znajdującym się na drodze.

          Po godzinie 15:00, patrol kryminalnych pyrzyckiej komendy zauważył wskazane auto na trasie DW119, w rejonie miejscowości Żabów. Kierowca Audi, mimo wydanego mu poprzez użycie sygnałów świetlnych i dźwiękowych polecenia do zatrzymania się, rozpoczął ucieczkę. W pewnym momencie wjechał w ślepą drogę gruntową, a gdy się zorientował, to na jej końcu porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pieszym pościgu zatrzymali go policjanci Wydziału Kryminalnego. W toku wykonywanych czynności okazało się, iż tablice rejestracyjne pojazdu którym poruszał się mężczyzna – mieszkaniec Szczecina, zostały skradzione z innego samochodu. Ponadto u kierującego ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy oraz marihuany.


reklama
      

            Do kolejnego zatrzymania doszło dzień później, na odcinku drogi S3, znajdującym się na terenie powiatu myśliborskiego. Tym razem policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, w wyniku wspólnie podjętych działań, zatrzymali 45-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który podobnie jak jego poprzednik, poruszał się skradzionym na terenie Niemiec samochodem Audi A6. Również i w tym przypadku pojazd posiadał skradzione tablice rejestracyjne.

          Obaj sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Sąd Rejonowy w Pyrzycach po zapoznaniu się z zebranym materiałem dowodowym, na wniosek Prokuratora zastosował wobec jednego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy nie wykluczone, że przedstawiane będą kolejne zarzuty.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

4 odpowiedzi na ZŁODZIEJE SAMOCHODÓW ZŁAPANI!

 1. Anonim pisze:

  Ręce poobcinać z jakiejś ku..y synom!

 2. Anonim pisze:

  Tu jest jeszcze inny temat. Cisza dlaczego.
  GS24.pl
  Wysadzili drzwi i ścianę banku. Sceny jak z filmu!

 3. Anonim pisze:

  PANIE ARTURZE KOŃCZ PAN I WSTYDU SOBIE OSZCZĘDZ ALBO BIEŻ SIĘ PAN DO ROBOTY ,BO NA TYM PORTALU TO NIE MA CZEGO CZYTAĆ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.