„MKNĄŁ” CIĄGNIKIEM ROLNICZYM PO DRODZE EKSPRESOWEJ

         Policjanci pyrzyckiej drogówki ukarali mandatem w wysokości 550 zł mężczyznę, który jechał ciągnikiem rolniczym z naczepami po drodze ekspresowej S3 bez wymaganych uprawnień. Ciągnik poruszał się w kierunku Pyrzyc z prędkością ok. 30 km/h.

         W dniu 9 sierpnia policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy zostali skierowani na drogę ekspresową S3 w związku ze zgłoszeniem o ciągniku rolniczym poruszającym się po drodze. Kierujący zestawem rolniczym został zatrzymany w rejonie węzła Parnica. Na polecenie policjantów kierujący ciągnikiem zajechał na przydrożne pole i zatrzymał pojazd. W trakcie interwencji okazało się że, 39 – latek nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania tego typu zestawem pojazdów. Ponadto policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od jednej z przyczep z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Mężczyzna był trzeźwy.


reklama
     

         Z uwagi na popełnione wykroczenie kierowca ciągnika rolniczego został ukarany mandatem karnym w wysokości 550 złotych. Na miejsce zdarzenia przyjechał właściciel pojazdu, który za udostępnienie pojazdu osobie bez wymaganych uprawnień również otrzymał mandat karny.

          Policjanci przypominają że drogi ekspresowe (klasy S) przeznaczone są wyłącznie dla pojazdów samochodowych, co oznacza, że nie mogą po nich jeździć pojazdy wolnobieżne, rowery, motorowery, czy ciągniki rolnicze oraz pojazdy zaprzęgowe. Nie wolno się po nich poruszać również pieszym. Szczególnie należy podkreślić, iż poruszanie się ciągnikiem rolniczym po drodze ekspresowej stwarza duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu poruszających się ze znacznie większą prędkością.

sierż. szt. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

1708pol2

1 odpowiedz na „MKNĄŁ” CIĄGNIKIEM ROLNICZYM PO DRODZE EKSPRESOWEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.