Zamiast 100 zł mandatu… rok więzienia…

           Policjanci z pyrzyckiej drogówki zatrzymali kierowcę osobowego Peugeota, który przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Kontrola drogowa jednak nie zakończyła się mandatem, a przedstawieniem zarzutów karnych.

         Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej komendy w związku z popełnieniem wykroczenia, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego Peugeota. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 27 km/h. Za popełnione wykroczenie policjant nałożył na kierującego mandat karny w wysokości 100 złotych oraz 4 punkty karne.


reklama
     

        Podczas kontroli 49 – letni mieszkaniec województwa mazowieckiego wysiadł z samochodu i zaczął pytać o inny sposób załatwienia „tej sprawy”, po czym wyjął z kieszeni banknot 50 złotowy i wręczył funkcjonariuszowi.

        Policjanci zatrzymali zatrzymali kierowcę. Mężczyzna usłyszał zarzut wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, do którego się przyznał i dobrowolnie poddał karze.

       49 – latkowi wymierzono karę 1 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na okres 1 roku próby, ponadto karą grzywny 200 stawek dziennych po 10 złotych oraz uiszczenia kosztów sądowych, a także przepadek banknotu którym chciał przekupić funkcjonariusza.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

8 odpowiedzi na Zamiast 100 zł mandatu… rok więzienia…

 1. Zatroskany pisze:

  Co to znaczy:
  „200 stawek dziennych po 10 złotych”???

 2. Anonim pisze:

  a na lipiańskiej nie pojawi się policja ,czasami tylko przemkną jak szczury żeby nic nie zobaczyć,bo kadra kazała nie widzieć

 3. Mieszkaniec pisze:

  A co Ty Anonim masz do ul.Lipianskiej?jest tu calkiem fajnie bez nadgorliwosci Panow policjantow:)

 4. Anonim pisze:

  Aty co jesteś przestępcą /Mieszkaniec/ to ci najwyrażniej odpowiada ,może chcesz w morde i krzykniesz policja,a to za pużno /Mieszkańcu/

 5. Anonim pisze:

  MANDAT ZA ZŁE PARKOWANIE DLA RADIOWOZU KTÓRY PARKUJE NA MIEJSCU DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH NA PARKINGU PRZED DOMEM KULTURY NA DZISIEJSZE ICH ŚWIĘTO ŻENADA KOMENDANT ZAMIAST AWANSU POWINIEN WYPISAĆ MANDAT 500 ZŁ

 6. mieszkaniec pisze:

  pytanie do st. sierż. Marcelina Pałaszewska…” przepadek banknotu którym chciał przekupić funkcjonariusza” czyli co sie stanie z tym banknotem zniszczony czy ???

 7. odpowiedź pisze:

  Banknot ten albo inna kwota jest w depozycie.Po udowodnieniu winy przechodzi ta kwota automatycznie do skarbu państwa.Jednak gdy wina nie jest udowodniona te walory pieniężne są zwracane-bez uwzględnienia waloryzacji czy oprocentowania.
  Zadajesz pytania jak człowiek jaki nierozgarnięty albo mocno niedokształcony.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.