ZUCHY Z LIPIAN KRĘCI BEZPIECZEŃSTWO

          Policjanci pyrzyckiej drogówki w ramach Ogólnopolskiej kampanii „Kręci Mnie Bezpieczeństwo” spotkali się z zuchami ze Szkoły Podstawowej w Lipianach i wzięli udział w akcji „Jabłko czy Cytryna”poświęconej bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego.

        W godzinach rannych 29 maja grupa zuchów „Promyczki” ze Szkoły Podstawowej w Lipianach wspólnie z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach przeprowadziła akcję „Jabłko czy Cytryna”. Celem akcji było uświadomienie kierującym, że bezmyślna jazda jest często przyczyną wypadków, których ofiarami są również dzieci. Za wzorową postawę uczniowie nagradzali kierowców jabłkiem, a za drobne przewinienia cytryną.


reklama
     

        Zuchy podczas spotkania przypomniały sobie podstawowe zasady ruchu drogowego a także miały okazję wspólnie z policjantem przeprowadzać kontrolę pojazdów. Podczas akcji sprawdzano uprawnienia do kierowania pojazdami, ważność dokumentów i stan trzeźwości.

        Większość skontrolowanych kierowców w nagrodę za prawidłową jazdę otrzymało jabłko i laurkę. Jednak zdarzyli się i tacy kierowcy, którzy np. jechali bez włączonych świateł mijania lub z drobnymi usterkami. Wyjątkowo wtedy, zamiast mandatów otrzymali od dzieci kwaśną cytrynę, którą musieli zjeść i obiecać poprawę. Każdy skontrolowany kierujący odjechał z uśmiechem na twarzy. Akcję wspólnie z dziećmi przygotowała zastępowa zuchów pani Beata Fras oraz pani Dorota Boguszewska pedagog szkolny.

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

1 odpowiedz na ZUCHY Z LIPIAN KRĘCI BEZPIECZEŃSTWO

  1. Anonim pisze:

    PRAWDZIWY POLICJANT Z KRWI I KOŚCI, A NIE JAKAŚ PAŁA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.