TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

        W czwartek 25 maja w Publicznym Gimnazjum im. Olimpijczyków Ziemi Przelewickiej w Przelewicach uczniowie szkół gimnazjalnych walczyli w wojewódzkich eliminacjach XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy będą reprezentować województwo zachodniopomorskie podczas turnieju na szczeblu ogólnopolskim w Nidzicy już czerwcu.

          Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Motorowy Oddział w Szczecinie, Zachodniopomorska Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, WORD Szczecin, ZORD Koszalin, ITD Szczecin Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, Komenda Powiatowa Policji w Pyrzycach, Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Gmina Przelewice, Przelewickie Stowarzyszenie Edukacyjne „Wyrównajmy Szanse” i Gimnazjum im. OZP w Przelewicach.

        Do udziału w konkursie zgłosiło się 21 szkół gimnazjalnych z całego województwa zachodniopomorskiego. Zawody składały się z czterech etapów. Rywalizację rozpoczął test wiedzy teoretycznej z zakresu ruchu drogowego, z którym uczestnicy bardzo sprawnie sobie poradzili.


reklama
      

        Po teorii uczniowie już na rowerach musieli zmierzyć się z bardzo wymagającym torem przeszkód. Kolejnym etapem rywalizacji była pomoc przedmedyczna, gdzie uczestnicy pod fachowym okiem ratowników medycznych sprawdzali swoje umiejętności niesienia pomocy potrzebującym. Całość zawodów kończyła jazda po miasteczku ruchu drogowego, gdzie uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością poruszania się po drogach zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego. Nad przestrzeganiem przepisów w trakcie próby w miasteczku czuwali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Szczecinie i Zespołu Ruchu Drogowego pyrzyckiej Komendy Policji.

       Po podliczeniu punktów uzyskanych przez uczestników turnieju przyszła pora na ogłoszenie zwycięzców. I tak pierwsze miejsce zajęła drużyna Gimnazjum Publicznego w Przelewicach, przed drugą dużyną Gimnazjum Publicznego w Przelewicach i Gimnazjum Publicznym w Bierzwniku.

       Indywidualnie najlepszy wynik uzyskał Błażej Mrówczyński z Gimnazjum Publicznego w Przelewicach, przed Bartłomiejem Pasterczykiem z Gimnazjum w Bornym Sulinowie i Pawłem Bochan – Bochanowiczem z Publicznego Gimnazjum w Przelewicach.

        Zwycięzcy turnieju z rąk między innymi Wicestarosty Pyrzyckiego Bartłomieja Królikowskiego, Wójta Gminy Przelewice Mieczysława Mularczyka i Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pyrzycach podinsp. Jarosława Czaji otrzymali puchary i wartościowe nagrody. Teraz pora, aby godnie zaprezentować województwo zachodniopomorskie i powiat pyrzycki w Turnieju Ogólnopolskim który odbędzie się w Nidzicy już 12 -14 czerwca. Gratulujemy i powodzenia !

st. sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.