„OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ -YEI”

        Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda OHP w Szczecinie realizuje projekt pod nazwą „Obudź swój potencjał – YEI”, celem którego jest poprawa sytuacji na rynku pracy młodzieży w wieku 18-24 lata poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej.

        W Młodzieżowym Centrum Kariery w Pyrzycach uczestniczy w projekcie grupa 10 młodych osób, która została objęta kompleksową pomocą mającą na celu przygotować ich do wejścia na rynek pracy.

        Dla każdego z uczestników został opracowany Indywidualny Plan Działania, doradca zawodowy przeprowadził diagnozę potrzeb i predyspozycji zawodowych, co pozwoliło na trafne dopasowanie umiejętności beneficjentów do potrzeb rynku pracy.
Następnie zgodnie z opracowanym profilem, beneficjenci odbyli 150 godzinne kursy zawodowe, po ukończeniu których otrzymali certyfikaty i zaświadczenia potwierdzające ich kwalifikacje.


reklama
     

        W trakcie trwania projektu młodzież miała możliwość skorzystania z następujących form wsparcia: treningi i warsztaty z psychologiem, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, kurs językowy, kurs przedsiębiorczości, kurs prawa jazdy kat.B. Ciekawą formą wsparcia były również warsztaty z zakresu kreowania wizerunku, podczas których zostały zakupione dla beneficjentów zestawy ubraniowe odpowiednie na rozmowę kwalifikacyjnąo pracę. Uczestnicy mieli możliwość skorzystania z usług stylistów, fryzjerów i kosmetyczek, każdy z nich przeszedł metamorfozę.

          Ostatnim etapem realizacji projektu są 3-miesięczne staże u lokalnych pracodawców w zawodach zgodnych z odbytymi wcześniej szkoleniami.


reklama
      

2 odpowiedzi na „OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ -YEI”

  1. Julia pisze:

    a ja taka bez szkoły trujkat to taki kwadrat

  2. hubi pisze:

    dobrze ze sie to wszystko rozwija

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.