„WIATR WE WŁOSACH” Integracja młodzieży klas I PG w Pyrzycach.

         W dniu 26 września 2015 r. uczniowie klas pierwszych Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, wzięli udział w rajdzie integracyjnym w Zatoni Dolnej. Środki finansowe na powyższe przedsięwzięcie zostały pozyskane z programu ”Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne”, Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich” w ramach projektu „WIATR we WŁOSACH. W przygotowania organizacyjne integracji już na miejscu zaangażowała się klasa 1B oraz przedstawiciele rodziców ,tj. pani Halina Rakowska oraz pan Norbert Kalinowski.

         Integracja klas pierwszych w Zatoni Dolnej upłynęła w atmosferze zabawy i dobrego humoru. Pierwszym punktem wspólnej imprezy integracyjnej był marsz poszczególnych klas na wyznaczonych trasach prowadzących po urokliwej Dolinie Miłości. Dwugodzinny spacer połączony został z licznymi zadaniami. Należało za pomocą zdjęć udokumentować określone punkty zaznaczone na trasie przemarszu. Wszystkim klasom udało się wykonać powierzone zadania. Nikt się nie ociągał i nie grymasił. Wszyscy okazali się dzielni i dotarli do polany, która była miejsca zabawy i biesiady. Wspólna zabawa zaczęła się od powitalnych okrzyków poszczególnych klas.


reklama

         Potem wszyscy ruszyli w tany w rytm muzyki płynącej z kolumny. Następnie odbyły się konkurencje sportowo-rekreacyjne takie jak: skoki w workach, przeciąganie liny oraz gry i zabawy na wesoło opracowane przez pana Antoniego Zienkiewicza. Śmiechu było, co nie miara. Ponadto, bardzo też podobało się strzelanie do balonów z pistoletów pneumatycznych.
Młodzież biorąca udział w integracji mogła sobie upiec kiełbaski, napić się napojów przygotowanych przez organizatorów.

         Integracja klas pierwszych w roku szkolnym 2015/2016, zakończyła trwający rok projekt „WIATR we WŁOSACH”.

Joanna Zienkiewicz


reklama
      

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.