Eliminacje gminne OTWP „Młodzież zapobiega pożarom”

         W tym roku, gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” odbyły się w dniach 19 marca (grupa gimnazjalna) i 23 marca (grupa starsza kl. IV – VI szkół podstawowych) w Gminnym Centrum Kultury w Przelewicach.

          W zmaganiach udział wzięło 97 uczniów naszych szkół, w tym 50 gimnazjalistów, 20 uczniów z SP Kłodzino, 15 z PSP Żuków i 12 z PSP Jesionowo.

            Organizatorami Turnieju byli: Mieczysław Mularczyk Wójt Gminy i Henryk Nawój Prezes Zarządu OGZ OSP RP w Przelewicach wraz ze strażakami ochotnikami.


reklama
     

          Uczestnicy eliminacji mieli do rozwiązania w części teoretycznej test składający się z 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności, a w części praktycznej jeden test polegał na rozpoznawaniu sprzętu ratowniczo-pożarniczego, natomiast drugi z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Najlepszą wiedzą wykazali się:
w kategorii wiekowej uczniów gimnazjum:
I miejsce – Paweł Lubecki
II miejsce – Kacper Juzyszyn
III miejsce – Aleksandra Mazur
w kategorii wiekowej uczniów kl. IV- VI szkół podstawowych
I miejsce – Wiktoria Lewandowicz (PSP Żuków)
II miejsce – Oliwia Wierzbicka (SP Kłodzino)
III miejsce – Norbert Rudzki (PSP Żuków)

         Atrakcyjne nagrody dla laureatów konkursu wręczyli wójt Mieczysław Mularczyk wraz z prezesem Henrykiem Nawojem i dyrektorami szkół. Pozostali otrzymali dyplomy uczestnictwa i drobne, słodkie upominki.

            Zwycięzcy konkursu gminnego w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych będą reprezentować naszą gminę podczas etapu powiatowego

        Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

         Joanna Smolak-Benka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.