,,W Indiańskiej wiosce”…

…kolejna wyprawa rodziców i dzieci z Przedszkola Publicznego Nr3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach

           Rodzice i przedszkolaki z Oddziału Integracyjnego Przedszkola Publicznego Nr3 nie boją się nowych wyzwań, chętnie angażują się w różne formy aktywności muzycznej, ruchowej, plastycznej, intelektualnej itd. Tak też się stało 9 marca, w dniu który upłynął nam pod hasłem ,,W indiańskiej wiosce”.

          Powitaliśmy się tradycyjnym indiańskim ,,Houk”, odnaleźliśmy imienne bilety i wspólnym pociągiem wyruszyliśmy do Kanionu Kolorado, by odnaleźć wioskę plemienia Czarne Stopy. Tam Indianie i Indianki przeżyli wiele przygód oraz przeszli kilka prób, w czasie których wykazali się różnorodnymi umiejętnościami: Tropiciela, Odważnego Indianina, Dobrego Jeźdźca, Dzielnego Wojownika czy Wielkiego Myśliwego. Młodzi Indianie, wprawdzie nie upolowali bizona, ale sprawnie łapali rybki oraz wieloryby. Efektywnie też zaklinali deszcz, wiatr a śpiewem wyczarowali na niebie kolorową tęczę.


reklama
     

           Plemię Czarne Stopy zapoznało nas z historią, życiem i zwyczajami Indian, a podczas plemiennej narady wszyscy nadaliśmy sobie indiańskie imiona. Natomiast w czasie zabawy plastycznej wykonaliśmy pióropusze z kolorowych piór i papieru. Końcowy efekt był świetny. W kolorowych pióropuszach, rytmizując wiersz ,,Każdy Indianin” prezentowaliśmy nasze twarze wymalowane w indiańskie wzory. Nasz dzień był bardzo udany, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, a rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę.

Marta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.