AFRYKAŃSKIE SAFARI DZIECI I RODZICÓW…

…Z PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR 3 Z ODDZIAŁEM INTEGRACYJNYM W PYRZYCACH

         Jak nazywa się największa pustynia na świecie? Gdzie zebra nie ma pasków? Ile godzin dziennie przesypia lew? – dzieci z Przedszkola Publicznego Nr 3 z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach już to wiedzą.

         Większość przedszkolaków z grupy integracyjnej odpowie na te i inne pytania, ponieważ środę 11 lutego spędziły w Afryce. Rodzice naszych milusińskich, którzy mimo wielu obowiązków przybyli do naszego przedszkola, z entuzjazmem towarzyszyli swoim pociechom w kolejnej wspólnej wyprawie. Tym razem ,,jeepami” przemierzaliśmy afrykańską sawannę w poszukiwaniu zwierząt, które tam żyją.


reklama
     

         Niezwykła podróż z wierszem ,,W Afryce, nad rzeką Nilem” przeniosła nas do świata egzotycznych zwierząt, gdzie między innymi mieliśmy okazję polować na krokodyle, spotkać słonie, hipopotamy, zatańczyć z wężem, zaśpiewać z papugą, poskakać z małpkami a nawet uniknąć kłów polującego lwa.

        Nasi mali podróżnicy bez kłopotów potrafili poskładać w całość fotografie afrykańskich zwierząt, wspaniale dzielili wyrazy na sylaby, wyodrębniali głoski w nagłosie, zaskakująco kończyli zdania, świetnie rozwiązywali zagadki słuchowe poprzez rozpoznawanie głosów zwierząt oraz doskonale naśladowali ich ruchy.

        W czasie naszej wyprawy nie zabrakło także spotkań z mieszkańcami Afryki, ich kulturą oraz muzyką. Zagraliśmy afrykański koncert na bębnach, wesoło bawiliśmy się przy wspólnym śpiewie oraz pląsach. Po spotkaniu zostało już tylko wspomnienie, własnoręcznie wykonane makaronowe korale oraz fotografie…

Marta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.