PODSUMOWANIE PRACY POLICJI W ROKU 2014

        W dniu 20 stycznia w Sali Sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pyrzycach odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach w 2014 roku.

         W odprawie udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, insp. Jarosław Sawicki, Starosta Pyrzycki Kazimierz Lipiński, Burmistrzowie i Wójtowie Gmin powiatu pyrzyckiego, , Prokurator Rejonowy w Pyrzycach, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach oraz zaproszeni goście. W czasie odprawy Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach insp. Leszek Ciarkowski omówił wyniki pracy poszczególnych pionów komendy oraz stan bezpieczeństwa na terenie powiatu. Komendant wskazał, że priorytety oraz zadania z zakresu przeciwdziałania i zapobiegania przestępczości, które zostały wyznaczone w ubiegłym roku były zrealizowane dobrze i na wysokim poziomie.


reklama
     

        Odnotowano spadek przestępstw na terenie działania pyrzyckiej komendy o 163 przestępstwa do roku poprzedniego. Wykrywalność przestępstw pyrzyckiej jednostki w roku 2014 wyniosła 85% . W wybranych kategoriach przestępstw stwierdzonych, które niewątpliwie są dla wszystkich dotkliwe i niepożądane takie jak: bójka i pobicie, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, kradzieże z włamaniem, rozboje, odnotowano wyraźny spadek przestępczości tj. o 1/3 trzecią w stosunku do roku 3013. Oceniając stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie powiatu pyrzyckiego odnotowano ogólny spadek zdarzeń aczkolwiek liczba wypadków wzrosła o 3 do roku poprzedniego.

        Omówiono też planowane działania i przedsięwzięcia na rok 2015. Najważniejsze z zadań czekających policjantów w bieżącym roku to zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, doskonalenie obsługi zdarzeń przez skuteczną i szybką reakcję Policji. Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie. insp. Jarosław Sawicki pozytywnie ocenił całokształt osiągniętych przez pyrzyckich policjantów efektów pracy w 2014 r. Wskazał równocześnie obszary wymagające od policjantów jeszcze intensywniejszej pracy. Komendant zwrócił między innymi uwagę, jak ważne jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym, reagowanie na przejawy agresji na naszych drogach i eliminowanie nietrzeźwych kierujących.

          W swoich przemówieniu Starosta Pyrzycki pozytywnie ocenił starania pyrzyckich policjantów w zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom oraz współpracę Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach z władzami samorządowymi i służbami poza policyjnymi, wyrażając jednocześnie nadzieję na dalszą, pełną sukcesów współpracę w zakresie bezpieczeństwa.

sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

9 odpowiedzi na PODSUMOWANIE PRACY POLICJI W ROKU 2014

 1. Gruby pisze:

  Wykrywalność przestępstwo… cóż za bajka..

 2. kto to pisal? pisze:

  Stan bezpieczenstwa w ruchu drogowym wzrosl choc liczba wypadkow tez wzrosla. WTF? Przeciez to bzdura.

 3. Mateusz 2292 pisze:

  Czemu nie napisano, że Policja otrzymała po raz pierwszy od 6 lat nowy radiowóz Kia Cee’d dla dzielnicowych.

 4. jakop pisze:

  porażka, porażka, porażka Policjo Pyrzycka

 5. f pisze:

  ludzie komentujący nie znają się

 6. sadf pisze:

  ,, f” nie muszą się znać, wystarczy że widzą.

 7. Jordan pisze:

  jak dla mnie to tak naprawde jakby dzialali nie dochodzilo by do takich rzeczy w miescie a dopiero jak sie cos stanie to dzialaja..
  szkoda gadac dorabiaja sie na mandatach tylko
  podpisuje sie pod tym wszystkim PORAZKA ..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.