POLARNA WYPRAWA RODZICÓW I DZIECI…

…Z ODDZIAŁU INTEGRACYJNEGO PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO NR3 W PYRZYCACH

         Rodzinnie przez śnieżną krainę to kolejna podróż przedszkolaków. Naszym samolotem poszybowaliśmy na Grenlandię, gdzie poznaliśmy życie i obyczaje Eskimosów. Sami sprawdziliśmy, czy mamy odwagę pokonać lodowy tunel, czy potrafimy jeździć w zaprzęgach, a nawet budować igloo, aby przetrwać śnieżną burzę.

            Odbyło się również osobliwe spotkanie z fauną tej największej wyspy na świecie. Poznaliśmy renifery, lisy polarne, a całe kolonie pingwinów, foki, morsy i niedźwiedzie zaprosiły nas do zabawy na zimowym balu w krainie śniegu i lodu. Nie zabrakło oczywiście pląsów muzycznych i wspólnego śpiewania. Zdobyliśmy biegun północny i jak na prawdziwych polarników przystało, pozostawiliśmy tam flagę naszego kraju.


reklama
     

         Nasze cykliczne spotkania mają charakter aktywnego współdziałania rodziców z własnym dzieckiem, zajęcia prowadzone są metodą Weroniki Sherborne, a jej system ćwiczeń wywodzi się z naturalnych potrzeb dziecka, zaspokajanych właśnie w kontakcie z dorosłymi. To czas poświęcony tylko dzieciom. W ten sposób wzmacniamy więzi rodzinne i poczucie wartości naszych pociech. Mam nadzieję, że nasze spotkania pozwolą rodzicom na częsty kontakt z przedszkolem, wzajemne poznanie się, integrację i co najważniejsze, na bliski kontakt fizyczny i emocjonalny z własnym dzieckiem, uwrażliwią rodziców na potrzeby ich dzieci oraz zapoznają ze sposobami zabaw wypływających z naturalnej formy ruchu.

Marta Kowalska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.