Z PRZEDŚWIĄTECZNĄ WIZYTĄ U PRZEDSZKOLAKÓW

        Policjanci z Komisariatu Policji w Lipianach wspólnie z funkcjonariuszami Straży Leśnej i Służby Celnej w ramach programu „Bezpieczny Przedszkolak” odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego w Lipianach. Podczas spotkania „goście” edukowali maluchów w zakresie bezpieczeństwa.

        Lipiańscy policjanci odwiedzili Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Lipianach. Aby urozmaicić spotkanie najmłodszym do wspólnej wizyty zaprosili funkcjonariuszy Straży Leśnej i Służby Celnej. Policjanci ze swojej strony omówili z najmłodszymi podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak należy zachować się w kontaktach z nieznajomymi oraz w przypadku spotkania z agresywnymi zwierzętami. Mundurowi przypomnieli i omówili z przedszkolakami numery telefonów alarmowych oraz kiedy, w jakich przypadkach i jakie informacje przekazywać należy służbom ratunkowym aby otrzymać pomoc.


reklama
     

        Funkcjonariusz Służby Celnej opowiedział o zwierzętach, które można spotkać podczas spacerów w pobliskich lasach, a które są pod ochroną. Strażnicy Leśni w formie zabawy zobrazowali bezpieczne zachowania na terenach leśnych, zielonych oraz przywodnych podczas zbliżających się ferii zimowych.

         Dzieci ze swojej strony wykazały się dużą wiedzą, aktywnością i zainteresowaniem, zadawały dużo ciekawych pytań na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec po prawie dwugodzinnej wspólnej zabawie edukacyjnej maluchy obdarowano upominkami, wręczono m. in. odblaski oraz maskotki Gryfusia. Przedszkolaki też miały niespodziankę dla swoich gości w postaci pięknych własnoręcznie zrobionych ozdób choinkowych.

sierż. Marcelina Pałaszewska
KPP w Pyrzycach

01 02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.