Ślubowanie klasy mundurowej 2014

          Dzień 6 listopada 2014 był jednym z najważniejszych w szkolnym życiu licealistów z Zespołu Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Pyrzycach. Wiążący swoje dalsze życiowe plany z zawodem policjanta i strażaka, uczniowie klasy pierwszej mundurowej złożyli uroczyste ślubowanie przed szkolnym sztandarem.

         To już trzeci nabór do klasy o takim profilu w dziejach naszej szkoły oraz naszego regionu. To wielka radość, że młodzi ludzie wybierają tak odpowiedzialną i trudną drogę życiową, jaką jest służba społeczeństwu –  „…nie szczędząc wysiłku, uczciwie i rzetelnie zdobywać wiedzę oraz rozwijać talenty i umiejętności. … szanować mundur  i odnosić się z szacunkiem do  dziedzictwa narodowego…” tak brzmi część Roty, którą odczytał swoim wychowankom pan Dariusz Gąsławski.

        Jak co roku uroczystość  rozpoczęła się pokazowym marszem klas mundurowych oraz odśpiewaniem hymnu państwowego.  Oprócz Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 pana Roberta Sójki oraz Wicedyrektor pani Wiesławy Sosnowskiej uroczystość zaszczycili również goście: Starosta Pyrzyc pan Wiktor Tołoczko, Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach pan Leszek Ciarkowski, Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach pan Jacek Marchlewicz. Miło nam również było gościć licznie przybyłe rodziny naszych uczniów. Wszystkim gościom , którzy uczestniczyli w tak ważnym wydarzeniu naszej szkoły składamy serdeczne podziękowania.


reklama

        Decyzją Dyrektora Zespołu Szkół mianowanie na stopień Starszego Kadeta otrzymała II klasa mundurowa, zaś miano Kadeta Sztabowego klasa III mundurowa. Mianowania dokonali wychowawcy klas pan Rafał Krzentowski oraz pan Dariusz Dziengowski .

          Po zakończeniu części oficjalnej, uzdolniona muzycznie pyrzycka młodzież zaprezentowała zgromadzonym gościom krótki program artystyczny. Wszyscy z przyjemnością wysłuchali utworu na gitarę i saksofon Candy Dulfer & Davida Stewarta pt. „Lily was here” w wykonaniu Agaty i Stanisława . Jestem prawie pewna, że „ciarki przeszły” po ciele niejednego z nas kiedy Sandra ze Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach zaśpiewała piosenkę Szymona Wydry „Życie jak poemat”, której słowa nabrały przy tej okazji szczególnego znaczenia.

         Ale chyba najbardziej czarował i czarować będzie zawsze występ dziewcząt i chłopców w mundurach , tym razem też nie mogło zabraknąć tego momentu . Klasy mundurowe zaprezentowały a capella znaną piosenkę „ Róża czerwono, biało kwitnie bez”.

         Po raz kolejny nie zawiedli prowadzący: Edyta i Michał, którzy spisali się na medal !

          Do zobaczenia za rok !

Iwona Kibic

Zdjęcia: Karolina Polewczak i Waldemar Pender

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.