Wieczorek poetycki w SPz OI w Pyrzycach

        Dnia 30 maja 2014 r. o godz. 17.30 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach spotkali się wielbiciele poezji. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali bardzo ciekawą składankę najbardziej lubianych przez dzieci poetów tj. J. Brzechwa czy J. Tuwim.

         Jak mogli się przekonać przybyli goście poezję można nie tylko deklamować, ale również śpiewać czy rapować. Świetnie w klimat spotkania wpisał się zaproszony gość – poeta Roman Kempiński, występujący pod pseudonimem Romcio Tomcio. W rytmie rapu przy współudziale naszego ucznia Maksymiliana Cupaka zachęcał do czytania poezji.reklama
     


        Po spotkaniu wszyscy zainteresowani mogli zakupić teksty Romcia Tomcia opatrzone zabawnymi dedykacjami. Spotkanie to było jednym z kolejnych przedsięwzięć w ramach wieloletniego udziału w ogólnopolskim programie Cała Polska Czyta Dzieciom.

        W mijającym roku szkolnym dzieci uczestniczyły w „Andrzejkowej nocy z książką”, „Wieczorku literackim” jak również miały okazję wysłuchać fragmentów utworów lubianych autorów czytanych przez zapraszanych znakomitych gości.

L. Kopciewicz

1 odpowiedz na Wieczorek poetycki w SPz OI w Pyrzycach

  1. rodzic pisze:

    Bardzo sympatyczne spotkanie:) Podobało się zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.