Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w Szkole Podstawowej w Okunicy

              Społeczność Szkoły Podstawowej w Okunicy uroczyście uczciła 223 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W dniu 30 kwietnia 2014r. o godzinie 9.00 odbył się uroczysty apel.

        Nie zabrakło na nim zaproszonych gości. Przybyli: Burmistrz Pyrzyc Pan Jerzy Marek Olech, sołtysi wsi, przyjaciele szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców. Wszyscy zgromadzeni, w galowych strojach ozdobionych biało – czerwonymi kotylionami, mieli możliwość wziąć udział w żywej lekcji historii.reklama
     


             Uczniowie klasy IV i V pod kierunkiem Pani Beaty Łuckiej zaprezentowali inscenizację zatytułowaną „Powtórka z historii”, w której wzięła udział sama Pani Konstytucja. Ponadto młodzi aktorzy przypomnieli, jak ważne są słowa: „Ojczyzna”, „Naród”, „Wolność”. Powinniśmy o nich pamiętać zawsze. Odśpiewanie „Roty” i piosenki „Witaj majowa jutrzenko” ubogaciło uroczystość i dodało jej szczególnego, wyjątkowego charakteru.

             Wszyscy z zainteresowaniem uczestniczyli w ciekawej lekcji, a na zakończenie brawami nagrodzili wykonawców. Pan dyrektor podziękował za przygotowanie uroczystości i pogratulował udanego występu. Apel miał za zadanie nie tylko przypomnieć uczniom o ważnym wydarzeniu historycznym, ale także uczyć patriotyzmu i dumy z dokonań minionych i współczesnych pokoleń Polaków.

Beata  Łucka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.