Uczniowie z Pyrzyc mają talent do wygrywania!

        Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi tryumfuje w ogólnopolskim konkursie

          21 marca sklep Tesco w Pile zmienił się w niecodzienną salę lekcyjną. To uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi odebrali cenne nagrody i świętowali wraz z nauczycielami i klientami swój sukces w konkursie Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania”. Zespół „KLAPS” z pokonując prawie 600 zespołów z całej Polski, decyzją jurorów zdobył wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie.

        Sąsiedzi, rodzice, władze lokalne, klienci sklepów – uczniom z Pyrzyc udało się zaangażować tak wiele osób do walki z marnowaniem żywności. I to właśnie doceniło jury 11. edycji konkursu Tesco dla Szkół. Decyzją jurorów i internautów w konkursie zwyciężyło 26 zespołów z całej Polski, które otrzymały nowoczesny sprzęt multimedialny. Jednak poziom nadesłanych prac był tak wysoki, że fundator konkursu, na podstawie rekomendacji Jury, zdecydował się dodatkowo wyróżnić kolejne 16 zespołów. W tym zaszczytnym gronie znalazł się zespół „KLAPS” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach. Ale nie tylko wygrana jest ważna.

        – Uznaliśmy, że młodzi ludzie mający świeże spojrzenie na problemy współczesnego świata mogą w twórczy i nieszablonowy sposób zachęcić do niemarnowania żywności.   przyznaje Weronika Zgłobicka-Golczyk, nauczycielka pyrzyckiej szkoły i opiekunka zespołu projektowego. Chcieliśmy zrealizować swoje ambicje i pomysły. Temat konkursu wydał się nam niezwykle ważny i godny poruszenia.reklama
     


         W tym roku, przy merytorycznym wsparciu Federacji Polskich Banków Żywności, konkurs Tesco dla Szkół – „Talent do niemarnowania” edukował ponad 6 tysięcy uczestniczących w konkursie dzieci w tematyce niemarnowania żywności. Uczniowie zachęceni cennymi nagrodami nakręcili 587 filmików, które w zabawny, pouczający a czasem śpiewający sposób zachęcały do niemarnowania jedzenia. Dzięki konkursowi także internauci, którzy oddali w sumie ponad 1,5 miliona głosów na filmy uczestników, dowiedzieli się o problemie marnowania żywności i sposobach na zapobieganie temu zjawisku.

        Zespół „KLAPS” świętował swoje zwycięstwo na Gali w towarzystwie nauczycieli, rodziców, Dyrektora Pilskiego Banku Żywności Ryszarda Pyziaka, przedstawicieli władz: senatora RP Mieczysława Augustyna i prezydenta Piły Piotra Głowskiego, zaproszonych gości oraz prawie 200 uczniów – uczestników konkursu. Gala była pełna gier i zabaw związanych z tematyką konkursu – niemarnowaniem żywności, w których dzieci, wykorzystując swoje zdolności i wiedzę, walczyły o dodatkowe upominki. Oczywiście punktem kulminacyjnym było wręczenie nagród. Kolejna edycja konkursu Tesco dla Szkół, pełna równie dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród, rusza już jesienią!


3 odpowiedzi na Uczniowie z Pyrzyc mają talent do wygrywania!

  1. Monika Pakuła pisze:

    Obejrzałam filmik i gratuluję uczniom i Pani Weronice pomysłu. Ekstra i z humorem 🙂

  2. Anonim pisze:

    Gratulacje:)

  3. hej pisze:

    No, GRATULACJE. Pamiętam, jakiś czas temu był apel aby głosować na ten „filmik”. Przyznam, ze wówczas zrobił na mnie wrażenie. A teraz okazuje się, że nie tylko na mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.