Dni Dawców Szpiku w Netto

         W sobotę i w niedzielę 5-6 kwietnia 2014 r. w sklepie Netto w Pyrzycach przy ul. Zabytkowej będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Jest to kolejna tura akcji jaką pracownicy Netto zorganizowali na rzecz swojego kolegi Edwarda Zabłockiego, który choruje na ostrą postać białaczki szpikowej.

         Edward Zabłocki, kierownik jednego ze sklepów Netto w Szczecinie, zachorował nagle pod koniec ubiegłego roku. Diagnoza – ostra białaczka szpikowa – spadła na niego jak wyrok. Jedynym ratunkiem dla Edwarda jest szybkie znalezienie dawcy szpiku. Niestety, po specjalistycznych badaniach okazało się że nikt z rodziny nie ma pełnej zgodności antygenowej z Edwardem. Stąd pomysł na przeprowadzenie akcji i zachęcenie jak największej liczby klientów Netto do rejestracji w bazie dawców szpiku.reklama
     


       Jako potencjalny dawca szpiku może zarejestrować się każda zdrowa osoba pomiędzy 18-55 rokiem życia, ważąca minimum 50kg(bez dużej nadwagi). Wszyscy którzy chcieliby wspomóc akcję organizowaną w Netto na rzecz Edwarda Zabłockiego powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL. Rejestracja polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka i wypełnieniu formularza, zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej. Jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu szpiku.

         Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się 5 i 6 kwietnia 2014r.(sobota, niedziela) w godzinach 12-19 w sklepie Netto w Pyrzycach przy ul. Zabytkowej.

        Edward Zabłocki o sobie: – Mam 36 lat i pochodzę z małej miejscowości koło Koszalina. Od 13 lat mieszkam w Szczecinie. Pracuję w sklepie Netto. Mam wspaniałą rodzinę u swego boku – ukochaną kobietę oraz 3-letniego synka, którzy wspierają mnie w trudnych chwilach. 3 grudnia 2013 roku mój świat runął w gruzach, lekarze postawili diagnozę  – OSTRA BIAŁACZKA SZPIKOWA. Cały mój świat, wszystko przestawiło się o 180 stopni. Moje marzenia się przewartościowały i zrozumiałem, jak ulotne jest życie. Teraz moje największe marzenie to znalezienie brata-bliźniaka, który da mi szansę na drugie życie. Dlatego proszę: Zarejestruj się jako potencjalny dawca szpiku! Dla Ciebie to 5 minut, a dla mnie całe życie!

4 odpowiedzi na Dni Dawców Szpiku w Netto

  1. Ania pisze:

    ja pójdę..

  2. krzysiek pisze:

    ja również pójdę

  3. grunia pisze:

    kto bedzie zajmowal sie rejestracja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.