BAJKOWA NOC W SZKOLE

        Bajkowa noc w szkole została przygotowana dla uczniów klasy III b z 31 stycznia na 1 lutego br. przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Żabowie – Sylwię Chmiel i Katarzynę Olech. Zbiórka o dziewiętnastej, ustalenie zasad pobytu i przygotowanie miejsc do spania to początek nocy pełnej niespodzianek.

        Około dwudziestej dzieciaki w strojach sportowych gotowe były do zabawy. Rozpoczęliśmy mała rozgrzewka sportową – wyścigi rzędów z wykorzystaniem rozmaitych przyrządów wprowadziły wszystkich w dobry nastrój.

        Kolejnym punktem był podchody. Na drzwiach poszczególnych klas zawieszone zostały zagadki, które mówiły gdzie znajduje się zadanie. Rebusy, wykreślani czy działania matematyczne służyły do rozwiązania 8 literowego hasła – miejsca ukrycia słodkiej niespodzianki. Dwudziesta druga – kolacja , a następnie toaleta wieczorna  i  przygotowanie do projekcji bajek H. Ch. Andersena. Już po kilku minutach część dzieciaków zasnęła. Najwytrwalsi wytrzymali do północy kiedy to ogłosiłyśmy ciszę nocną.reklama
     


       Pierwsze ranne ptaszki wstały przed siódma rano. Później chłopcy zajęli się uporządkowaniem klasy, dziewczynki szykowały śniadanie.

       Niektórzy uczniowie po raz pierwszy nocowali poza domem. Dlatego rodzice, odbierając swoje pociechy,  byli bardzo  ciekawi jak minęła noc.

       Pomysł bardzo się spodobał bo dzieci od razu pytały kiedy kolejne nocowanie.

1 odpowiedz na BAJKOWA NOC W SZKOLE

  1. Ann pisze:

    Super inicjatywa ze strony grona pedagogicznego. Jeśli wszystko było tak świetnie przygotowane częściej w kraju nauczyciele powinni stosować takie metody integracji, zabawy, nauki .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.