Pyrzyckie Janioły rozdane

      Jury 22 Przeglądu Grup Kolędniczych i Zapustnych jednomyślnie wyłoniło laureatów. Zaskoczenia nie było lecz mały niedosyt.

       Na scenie Pyrzyckiego Domu Kultury odbył się kolejny już, 22 Przegląd Grup Kolędniczych i Zapustnych. Od rana 18 stycznia, do konkursu o nagrodę Złotego, Srebrnego i Brązowego Janioła, przystąpiło 6 zespołów. Jako pierwsza rozpoczęła grupa 6-latków z Przedszkola Publicznego w Pyrzycach. Następnie swoje programy pokazali uczniowie Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach oraz Przedszkole Publiczne nr 3 w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa z Oddziałem Integracyjnym w Pyrzycach i Szkoła Podstawowa z Mielecina. W ostatniej chwili ze względów zdrowotnych z konkursu wycofało się Niepubliczne Przedszkole PROMYCZEK.reklama
     


       Jury z składzie Łucja Szutkowska, Agnieszka Urbańska i Tadeusz Mazur, zwracało uwagę nie tylko na wyraz ogólny inscenizacji ale przede wszystkim na kulturę słowa, ruchu, dobór repertuaru, scenografię i kostiumy. Najważniejszym jednak elementem który decydował o ostatecznym wyniku zmagań było opracowanie muzyczne i wyraz ogólny. Korzystanie z całego playbacku tuszując chórkami nagrany wokal, nie było mile widziane a nawet źle odbierane przez widzów. Ostatecznie BRĄZOWY JANIOŁ trafił do grupy sześciolatków z PP 3 kierowanej przez Aleksandrę Matyńkę. SREBRNY JANIOŁ otrzymały sześciolatki z PP 4 które przygotowała Monika Borecka. ZŁOTEGO JANIOŁA  za najciekawszy program otrzymali gimnazjaliści z Pyrzyc pod kierownictwem Andzeliki Siepki i siostry Moniki Hoffman.

        Post scriptum

        W porównaniu z latami ubiegłymi, zabrakło autentyczności i zaskoczenia w przedstawieniach. Brakowało też ogólnego scenariusza tych mini spektakli. Pozbierane chaotycznie kolędy i pastorałki, odśpiewane nie zawsze czysto, nie przekonały jurorów i zebraną publiczność. Fakt opanowania instrumentu w stopniu początkującym nie jest już wystarczającą wartością estetyczną pozwalającą na start w konkursie. Organizatorzy już teraz zapowiedzieli zmiany warunków uczestnictwa w przeglądzie. Opowiedzieli się za nowym terminem i większym prestiżem nagród.

From.

2 odpowiedzi na Pyrzyckie Janioły rozdane

 1. Gość pisze:

  Do autora: Twoja opinia nie ma nic wspólnego z tym co działo się podczas przeglądu. Jakoś nie widziałem niezadowolonych, źle odbierających przedstawienia widzów.
  Jeżeli Jury jest tak krytyczne to niech samo za rok wystawi Jasełka i wykaże się kunsztem i warsztatem aktorskim. Wielu ludzi z chęcią obejrzy i oceni talenty aktorskie i wokalne „niezadowolonych znawców”.
  Czepianie się przedszkolaków jest żałosne i idiotyczne. Może warto docenić wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie takiego przedstawienia.
  P.S. Autorze, ujawnij swoje nazwisko a nie chowasz się za idiotycznym nickiem.

 2. detox max pisze:

  After dinner do not even the confirme meat-eaters like us, except that denying
  tthe body. But I’d love to quote this guy. This is etoxmax
  the easiest way to know thhe world has given himm
  glory for. You cann juice your food intake to avoid any
  other method. Agitated and combative, hhe says.

  My web blpg – detox max

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.