Wizyta w galerii Henryka Sawki

25 listopada 2013 r. grupa 27 uczniów Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach PSO odwiedziła Galerię Henryka Sawki w Szczecinie przy al. Wojska Polskiego  40/u3.

        Podczas wizyty mieliśmy możliwość wysłuchania wywiadu z panem Henrykiem Sawką. W imieniu naszych gimnazjalistów liczne i ciekawe pytania zadawał pan Marcin Gibalski, który zorganizował nam to wyjątkowe spotkanie. Podczas wywiadu panowała przemiła atmosfera, każdy z obecnych zachowa w swojej pamięci choć fragment ciekawych historii z życia satyryka (rysownika) i licznych wskazówek na sukces każdego z nas. Jak wspomniał podczas rozmowy „Nikt nie zdobywa sukcesów bez wielu godzin pracy nad własnym  doskonaleniem i bez stawiania sobie celów, które chcemy osiągać, do których próbujemy dążyć każdego dnia”. Pan Henryk Sawka wspomniał, że w obecnym czasie każdy musi mieć wiele zawodów, dziś, jeden zawód, to za mało.reklama
     


        Nie było za wielu śmiałków do zadawania pytań, ale poprosiliśmy o wyjątkową pamiątkę z tego spotkania (spośród zdjęć łatwo rozpoznać rysunek podpisany dla naszej szkoły).

        My, też chcieliśmy podziękować za godzinne spotkanie i za odkrycie kilku nieznanych nam kart z jego życiorysu. Basia Danielak uczennica klasy III a wraz z koleżanką Agatą Dębek przygotowały wyjątkowy rysunek, a pod koniec spotkania panu Henrykowi Sawce prezent wręczyła Basia  (na zdjęciach w naszej Galerii).

        Wszyscy dostaliśmy pamiątkowy rysunek z jego własnoręcznym podpisem i z kodem rabatowym na zakup prac (www.sawka.pl).

Jolanta Günther

13 odpowiedzi na Wizyta w galerii Henryka Sawki

 1. ktosiu pisze:

  to Sawki czy SSawki, ohhhhhhhhhh…….

 2. rodzic z liceum pisze:

  Bardzo mi przykro,że to gimnazjum jest traktowane lepiej niż liceum. 150 złotych, czy to na prawdę chodzi o pieniądze,żeby „coś” musiało się zadziać dla dzieciaków. Przykre. Nauczyciele z liceum (ci sami , co w gimnazjum społecznym) zróbcie coś dla naszych dzieci!!!

 3. rodzic pisze:

  Ciekawe kiedy mają jeździć skoro do wieczora mają zajęcia z projektu. Syn ledwo zipie, a matura tuż,tuż. do nauki!!!!

 4. etam pisze:

  Oprócz klas trzecich są jeszcze pierwsze i drugie:-(

 5. anonim pisze:

  to nie jest pierwszy rocznik który pisze maturę i ma w tym samym czasie różne projekty. bez przesady…. też tak miałam i żyję

 6. Anonim pisze:

  rodzice do roboty nic nie stoi na przeszkodzie żeby Wasze dzieci mogły pojechac do galerii Pana Sawki, to Easz inocjatywa i checi. Mysle,że nauczyciele nie beda mieli nic przeciw, do oboty…!!!

 7. etam pisze:

  Ech, słaba obrona.A może masz rację? Rodzice sami muszą organizować „coś” dla swoich dzieci.Szkoła jest po prostu słaba, nijaka. Wystarczy spojrzeć na „gazetkę” przed LO 🙁 i całą resztę. ps. ostatni projekt w technikum (noc czytania)- BRAWO.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.