OTWARCIE PARKU INTEGRACYJNO-WYPOCZYNKOWEGO W OBRYTEJ

31 sierpnia w Obrytej nastąpiło uroczyste otwarcie PARKU INTEGRACYJNO-WYPOCZYNKOWEGO, którego budowa współfinansowana jest z funduszy UE. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonała Wójt Anna Hackiewicz-Gębska, Ks. Proboszcz Arkadiusz Strejko, Przewodniczący Rady Gminy Marek Brodowski, Sołtys Grażyna Okoniewska oraz najmłodsze mieszkanki sołectwa. Nowe miejsce spotkań, zabaw i rozrywek intelektualnych zostało doskonale przyjęte przez licznie zgromadzonych mieszkańców. Podczas uroczystości obejrzeć można było wyjątkowa wystawę fotografii, która krok po kroku obrazowała etapy budowy; rozegrano także turniej szachowy dla dorosłych oraz warcabowy dla dzieci. Był również konkurs na najładniejszy rysunek kredą oraz poczęstunek dla wszystkich gości.reklama
     


 

Jak to po kolei było:
• Wniosek o dofinansowanie złożony został za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Ziemia Pyrzycka, w naborze wniosków tzw. małych projektów, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.
• Termin złożenia wniosku do biura LGD Ziemia Pyrzycka: wrzesień 2012
• Termin podpisania umowy z Urzędem Marszałkowskim: 11 kwietnia 2013 r.
• Wartość projektu: 31 795 zł, z czego kwota dofinansowania wynosi 80% kwoty netto, a więc 20 679 zł.
• Projekt jest odpowiedzią na częste i liczne zgłaszane potrzeby stworzenia miejsca spotkań dla Mieszkańców Sołectwa Obryta. W miejscowości tej brak jest świetlicy wiejskiej, a utworzenie miejsca wspólnych imprez, spotkań i zabaw było potrzebne, konieczne i bardzo pożądane.
• Obejmuje: zamówienie i montaż elementów wyposażenia Parku: altany, stołu do szachów, tablicy do rysowania, ogrodzenia, ławek, mebli pod altanę, a także nasadzeń – krzewów i kwiatów, aby Park stał się miejscem, w którym przyjemnie będzie przebywać, spędzać wolny czas, dbać o ruch, wypoczynek i rozwój zarówno ciała, jak i umysłu.
• Dla najmłodszych przekazujemy urządzenia zabawowe bezpieczne, z atestem – aby służyły dzieciom jak najdłużej.
• Dla małych i dużych nowością będą zmagania szachowo-warcabowe, które rozpoczęły się już w sobotę.
• Bardzo dużo pracy włożyli w tę budowę Strażacy OSP Obryta; szczególne podziękowania należą się Panom – Grzegorzowi Nizio, Przemysławowi Kuźmińskiemu, Adamowi Nawojskiemu i Tomaszowi Ciemciochowi W imieniu Mieszkańców składamy Panom serdeczne podziękowania za włożony wysiłek i bezinteresowną pracę. W dowód wdzięczności siłacze z Obrytej otrzymali dodatkowy upominek – uzupełnienie wyposażenia siłowni, aby mogli dalej rozwijać swoją sprawność i siłę, potrzebną choćbyw realizacji takich projektów.
• Serdecznie dziękujemy także Pani Sołtys Grażynie Okoniewskiej oraz Państwu Urszuli i Rajmundowi Nowakom – za bezpłatne użyczenie sprzętu niezbędnego do przygotowania terenu pod Park integracyjno-wypoczynkowy.
• Dziękujemy także Panu Norbertowi Urbanowi za pomoc przy realizacji naszej inwestycji.
• Dodatkowe podziękowania należą się Panu Sławomirowi Ciesielskiemu, pracownikowi Urzędu Marszałkowskiego, który bardzo wspierał nas w etapie przygotowawczym – pomagał przy wszelkich poprawkach i wskazywał jak najkorzystniejsze rozwiązania, aby dofinansowanie otrzymać.
• Mamy nadzieję, że oddany Mieszkańcom Park integracyjno-wypoczynkowy będzie idealnym i wymarzonym miejscem spotkań wszystkich mieszkańców Sołectwa Obryta, a także dla osób spoza sołectwa, chcących w przyjemny sposób spędzić czas, np. przerwy i odpoczynku w podróży.

1 odpowiedz na OTWARCIE PARKU INTEGRACYJNO-WYPOCZYNKOWEGO W OBRYTEJ

  1. GOŚĆ pisze:

    W Pyrzycach burmistrz PAŚNIKI ładniejsze zbudował.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.