FESTYN RODZINNY ŚW.OTTONA „Z DNIEM MATKI”

         Choć deszczowa aura nie sprzyja spotkaniom i świętowaniu to Parafialny Festyn przy kościele na Wzgórzu Chramowym w Pyrzycach można po raz czwarty śmiało zaliczyć do udanych.
25 maja zakrystia, plebania, a nawet garaże parafii p.w. NMP Bolesnej zamieniły się w miejsca spotkań, rozmów, warsztatów oraz degustacji ciast, pierogów i chleba przygotowanych przez mieszkańców Pyrzyc.

         Na scenie pod dużym namiotem trwały zmagania konkursowe parafian z obu pyrzyckich kościołów oraz występy zespołów : Qatromen, Young Stars oraz Hani Rojek i muzykujących dzieci. Było dużo zabawy i śmiechu oraz muzycznych uniesień.reklama
     
reklama


         Była także ,mocno oblegana loteria fantowa oraz przejażdżki motorami. Co przede wszystkim w to deszczowe , majowe popołudnie było jednak najbardziej zauważalne i ważne?

       Dobrze i wspólnie bawili się wszyscy. Bo to przecież jedno miasto. A prawdziwy gospodarz – ksiądz Leszek spokojnym okiem doglądał swych gości i zapraszał do wspólnotowego spędzania czasu świętowania zarówno Festynu jak i z zbliżającego się Dnia Matki.

         Szczególne podziękowania za współudział w tworzeniu tego spotkania dla: Stowarzyszenia Fabryka Dobrego Czasu, Stowarzyszenia Partyzanci, piekarni Aga, Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach, PDK w Pyrzycach, OSiR, cukierni Kaczmarek oraz wielu, wielu Pyrzyczan.

M.H.

FOTO: Samantha Dainty, Marta Hołownia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.