FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

        W dniu 20.05.2013 roku w Pyrzyckim Domu Kultury odbyły się powiatowe eliminacje Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach przy współudziale Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie oraz jednostek samorządowych: Urząd Miasta i Gminy w Lipianach, Urząd Miasta i Gminy w Pyrzycach, Urząd Gminy w Kozielicach.

        Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Pyrzyckiego Wiktor Tołoczko.

Tegoroczna tematyka Festiwalu ukierunkowana była na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu ze szczególnym uwzględnieniem:
– profilaktyki chorób spowodowanych paleniem tytoniu,
– wpływu czynnego i biernego palenia tytoniu na zdrowie człowieka,
– zdrowego stylu życia bez nałogów,
– zachowań ryzykownych dla zdrowia np. z uwzględnieniem innych substancji psychoaktywnych.reklama
     
reklama


        Do konkursu przystąpiło 7 placówek oświatowo-wychowawczych: Przedszkole Publiczne Nr 4 w Pyrzycach, Niepubliczne Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym „Promyczek” w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Szkoła Podstawowa w Warnicach, Zespół Szkół w Kozielicach – szkoła podstawowa, Zespół Szkół w Lipianach – szkoła podstawowa i gimnazjalna.

        Nad całością eliminacji czuwało jury w składzie: Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach Monika Wróbel, instruktor śpiewu z Pyrzyckiego Domu Kultury Łucja Szutkowska oraz przedstawiciel Agencji Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie Agnieszka Cieślicka.

        Komisja konkursowa po burzliwej naradzie wyłoniła zwycięzców, którzy będą reprezentować Powiat Pyrzycki podczas Festiwalu na szczeblu wojewódzkim. W kategorii szkoły podstawowej pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Lipianach: Magda Cybulska, Daria Grzelak, Natalia Dzido, Dawid Brejczak. W kategorii szkoły gimnazjalnej- uczniowie Zespołu Szkół w Lipianach w składzie: Zuzanna Kiezik, Magdalena Światłowska, Natalia Brejczak, Oliwia Marciniak, Kacper Borkowski.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach, Urząd Miasta i Gminy w Pyrzycach, Urząd Miasta i Gminy w Lipianach, Urząd Gminy w Kozielicach, Agencję Rynku Rolnego Oddział Terenowy w Szczecinie oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

1 odpowiedz na FESTIWAL PIOSENKI O ZDROWIU

  1. Król Julian pisze:

    Arrivederci Wiktor,do zobaczenia na sali wychowania fizycznego. Rób, rób sobie zdjęcia z dziećmi, bo niedługo nie będzie dzieci w tym powiecie urodzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.