BEZPIECZNE FERIE 2013

Zbliża się długo wyczekiwany przez uczniów okres ferii zimowych. Przed tym szczególnym okresem należy przypomnieć naszym podopiecznym o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Oto kilka podstawowych zasad dla dzieci i młodzieży:

 • Do zabawy wybieramy tylko bezpieczne miejsca. Stawy czy jeziora, nawet jeśli pokryte są grubą warstwą lodu, nie są bezpieczne.
 • Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
 • Nie przebiegamy przez ulicę. W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu.
 • Informujemy opiekunów gdzie i z kim będziemy spędzać czas wolny.
 • Uważamy na towarzystwo osób z którymi się spotykamy, zwłaszcza jeśli ich zachowanie wskazuje na spożycie środków odurzających.
 • Dbamy o zdrowie i higienę – pamiętamy o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić nas przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.
 • Nigdy nie zjeżdżamy na sankach w pobliżu dróg lub zbiorników wodnych.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach przypomina wszystkim organizatorom zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży o obowiązku zgłaszania placówek celem ich zakwalifikowania do Kuratorium Oświaty w Szczecinie za pośrednictwem serwisu internetowego http://wypoczynek.men.gov.pl uruchomionego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Pod tym adresem oraz na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Szczecinie http://www.kuratorium.szczecin.pl w zakładce „wypoczynek” można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące organizatorów i miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży.

Wszystkim dzieciom i młodzieży
życzymy zdrowego
i bezpiecznego wypoczynku
w okresie ferii zimowych

3 odpowiedzi na BEZPIECZNE FERIE 2013

 1. Anonim pisze:

  .. i przewracamy się na oblodzonej jezdni podczas przechodzenia przez pasy. Pyrzyckie władze czekają chyba tylko na to że wyjdzie słońce i roztopi ten lód na drodze i że ponownie mróz za szybko nie powróci.

 2. miastowy pisze:

  Mam pytanko ,moze mi ktos powiedziec skad i co robia ci 3 faceci z wózkiem co niby odsnieżaja nasze miasto skad oni sa i kto im płaci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.