10 lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej

W dniu 30.11.2012 r. odbyła się wyjątkowa uroczystość w siedzibie naszego Koła w Nowielinie. W tym dniu obchodziliśmy uroczyste 10 lecie działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej.

        Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście , przedstawiciele władz powiatu pyrzyckiego, Gminy Pyrzyce, Gminy Lipiany, dyrektorzy placówek oświatowych i szkolnictwa specjalnego, przedstawiciele placówek samopomocowych, rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnych, pracownicy PSOUU Koło w Pyrzycach, osoby przyjazne i wspierające naszą działalność , a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej.

        Podczas uroczystej gali mogliśmy zobaczyć występy artystyczne naszych uczestników, wysłuchać podsumowania 10 letniego istnienia placówki, charakterystyki poszczególnych pracowni i pracowników- z odrobiną humoru.

       Punktem kulminacyjnym uroczystości były dwa przedstawienia przygotowane i wyreżyserowane przy współpracy muzykoterapeuty, przez rodziców osób niepełnosprawnych, członków naszego Stowarzyszenia  Koła PSOUU, podczas projektu ,,Grunt to Rodzinka”.

        Scenariusze przedstawień ,,Nasz czas” i ,,Rodzi się dziecko”, mówiły o życiu, uczuciach, smutku, obawach, radości i miłości jakie towarzyszą rodzicom osób niepełnosprawnych w momencie kiedy dziecko niepełnosprawne przychodzi na świat i kiedy ono jest wśród nas.

       Nie zapomnieliśmy również o osobach, które czynnie wspierają placówkę w różnych dziedzinach jej funkcjonowania. Tym ludziom staraliśmy się w szczególny sposób podziękować.

        Podczas gali panowała wyjątkowa atmosfera, która z pewnością przybliżyła naszym zaproszonym gościom problematykę osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Pokazała jak ważnym miejscem dla osoby niepełnosprawnej intelektualnie jest Warsztat Terapii Zajęciowej.

        Po uroczystości, pełni emocji spotkaliśmy się na wspólnym poczęstunku i zabawie. Obejrzeć mogliśmy wystawę prac osób niepełnosprawnych  Warsztatu Terapii Zajęciowej, a także zakupić okolicznościowe kalendarze wydane z okazji 10 lecia WTZ. Kalendarze zawierają zdjęcia rodziców i ich dzieci niepełnosprawne, wykonane podczas I cz. Sesji fotograficznej.

       Zarząd Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pyrzycach , pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim podopiecznym WTZ, abyście zawsze byli wyjątkowi i osiągali sukcesy na miarę swoich możliwości.

        Rodzicom i opiekunom życzymy wytrwałości w budowaniu przyszłości Waszych dzieci.

        Pracownikom składamy wyrazy uznania za Państwa wieloletni trud , wrażliwość serca, zaangażowanie w pomoc ludziom specjalnej troski.

Więcej informacji www.psouu-pyrzyce.pl

Zarząd Polskiego
Stowarzyszenia na Rzecz
Osób z Upośledzeniem Umysłowym
Koło w Pyrzycach

zdjęcia: PSOUU w Koło Pyrzycach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.