Gminne Obchody Dnia Seniora 2012

        Gminna uroczystość odbyła się w Pyrzyckim Domu Kultury 14 listopada 2012 r. w dniu Światowego Dnia Seniora. Na zaproszenie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha i Dyrektora Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej Magdaleny Brzozowskiej Wróblewskiej licznie przybyli przedstawiciele Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Europejskiego Klubu Seniora, Polskiego Związku Niewidomych, Stowarzyszenia Polaków Poszkodowanych przez III Rzeszę, Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, Pyrzyckiej Rady Seniorów, Związku Sybiraków, Regionalnego Zespołu Śpiewaczego „Kresowianka”, Zespołu Śpiewaczego „Seniorita”, Zespołu Śpiewaczego „Wrzos”, Zespołu Śpiewaczego „Jaworek” i Zespołu „Pyrzyczanka”.

        Witając zgromadzonych, zarówno Grażyna Poczciwińska i Jerzy Marek Olech podkreślali jak wielkie znaczenie mają doświadczenie życiowe, wiedza i mądrość, jakimi mogą podzielić się seniorzy z młodszymi pokoleniami. Mogą oni nie tylko dawać świadectwo, że istnieją pewne aspekty życia, jak na przykład wartości humanistyczne i kulturowe, moralne i społeczne, których nie da się zmierzyć.reklama
     
reklama


        Uroczystość uświetniły „starszaki” z Przedszkola Publicznego nr 4 „Bajkowa Kraina” pod kierownictwem Bożeny Szczawińskiej. Dzieci zaprezentowały szeroką gamę swoich umiejętności od wierszy i piosenek po tańce: polkę i cza-czę. Swój występ dzieci zakończyły gromkim „Sto lat”, do którego dołączyli się wszyscy zebrani.

        Po występach dzieci seniorzy przeszli do czytelni biblioteki, gdzie była zaprezentowana wystawa przedstawiająca udział w życiu społeczno – kulturalnym naszych seniorów.

Beata Statkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.