BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

        Policjanci pyrzyckiej Komendy edukują z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzież powiatu pyrzyckiego w różnym wieku. Tym razem odpowiedzieli na zaproszenie najmłodszych i odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola „Bajkowa Kraina” na ul. Zabytkowej w Pyrzycach.

       W spotkaniu z policjantami udział wzięły dzieci z grup 4 i 5 latków. Rozpoczęło się od przypomnienia zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Mundurowi rozmawiali z dziećmi między innymi o przejściach dla pieszych z sygnalizacją świetlną i bez niej, o sposobie bezpiecznego przejścia na druga stronę jezdni, po której stronie drogi poruszać się pieszo w przypadku braku chodnika.reklama
     
reklama 


        Poruszono również temat sposobu przewożenia dzieci w samochodzie. Dzieci pomimo tak młodego wieku zaskoczyły policjantów poziomem wiedzy. Doskonale znały numery telefonów alarmowych, wiedziały żeby nie rozmawiać w trakcie zabawy poza domem z osobami obcymi.

        Na zakończenie spotkania nastąpiła wymiana upominków. Policjanci wręczyli dzieciom elementy odblaskowe, w zamian otrzymując pamiątkowe dyplomy z podziękowaniem za wizytę.

st. sierż. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.