VII Festiwal Piosenki o Zdrowiu

        W dniu 15.05.2012 roku w Pyrzyckim Domu Kultury odbyły się VII powiatowe eliminacje Festiwalu Piosenki o Zdrowiu organizowane przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Pyrzycach. Patronat nad konkursem objął Starosta Pyrzycki.

Tematyka Festiwalu ukierunkowana była na obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kobiet na temat:

-profilaktyka używania tytoniu,

-wpływ czynnego i biernego palenia tytoniu na zdrowie człowieka,

-profilaktyka chorób spowodowanych paleniem tytoniu,

-zdrowy styl życia bez nałogów.

        Do etapu powiatowego zgłosiły się następujące placówki oświatowo-wychowawcze: Publiczne Przedszkole w Brzezinie, Szkoła Podstawowa w Kłodzinie, Szkoła Podstawowa w Warnicach, Szkoła Podstawowa w Żabowie, Gimnazjum Publiczne w Warnicach oraz Gimnazjum należące do Zespołu Szkół w Lipianach.reklama
     
reklama


        Nad całością eliminacji czuwało jury w składzie: przewodniczący komisji Starosta Pyrzycki Wiktor Tołoczko, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pyrzycach Monika Wróbel oraz instruktorki muzyki z Pyrzyckiego Domu Kultury Agnieszka Urbańska.

        Jury po burzliwej naradzie wyłoniło zwycięzców: w kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła uczennica Szkoły Podstawowej w Żabowie Aleksandra Zduńczyk, w kategorii szkół gimnazjalnych najlepsza okazała się Gabriela Góralska z Gimnazjum w Warnicach. Laureaci pierwszych miejsc dzięki wygranej będą reprezentować Powiat Pyrzycki podczas festiwalu na szczeblu wojewódzkim.

        Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach oraz Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Szczecinie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.