Uroczyste pożegnanie Maturzystów

        Czwartek 26 kwietnia 2012 roku…Dzień pożegnań i podziękowań…

        Kolejny rocznik młodych ludzi zakończył naukę w Zespole Szkół nr 2 RCKU w Pyrzycach…

        To był niezwykły dzień…Dzień, w którym łzy przeplatały się ze śmiechem, a radość ze smutkiem…Dzień spełniania dawnych obietnic, artystycznych debiutów i pożegnalnych piosenek…Dzień, w którym nauczyciele śpiewali z uczniami, a wychowawcy mówili wierszem…

        Na uroczystym apelu zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski świadkami pożegnania maturzystów byli znamienici goście: Wicestarosta Pyrzyc pan Robert Betyna, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Ryszard Grzesiak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Krystyna Nawój.reklama
     
reklama


        Tego dnia nie brakowało nagród, wyróżnień i ciepłych słów…

        Zaszczytnego wpisu do Złotej Księgi dokonały dwie uczennice Technikum Ekonomicznego: Natalia Domagalska i Katarzyna Grabowska, które otrzymały także z rąk Wicestarosty nagrody specjalne.

        Żegnaliśmy naszą najlepszą wokalistkę – Kasię, Michała Nowackiego – członka pocztu sztandarowego, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Agnieszkę Ostrowską i Bartka Kaczalskiego – dbającego od lat o oprawę muzyczną szkolnych uroczystości oraz wielu uczniów, którzy swym niezwykłym zaangażowaniem i kreatywnością zmienili szkolną rzeczywistość.

        Przygotowane przez Samorząd skecze rozsmieszyły maturzystów, piosenki – z niejednego wycisnęły łzy…

        Były podziękowania i listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych uczniów, kwiaty, prezenty i ciepłe słowa maturzystów dziękujących swoim wychowawcom…

        Młodsi uczniowie wręczyli wszystkim kwiaty i drobne upominki.

        Po uroczystości, zanim maturzyści ostatni raz udali się do swoich klas, by odebrać świadectwa, wzięli udział we wspólnej sesji zdjęciowej.

       Pożegnaliśmy już naszych…absolwentów… Teraz pozostaje nam jedynie życzyć Im powodzenia na maturze i w całym Ich przyszłym życiu! Co z przyjemnością czynimy!

Joanna Pniewska

26 odpowiedzi na Uroczyste pożegnanie Maturzystów

 1. Obi pisze:

  Najbardziej wzruszająca była owacja dla Pana Waldemara Lemiesza.
  Dyrektora Lemiesza, gdyż za takiego jest uważany przez dużą rzesz absolwentów opuszczających szkołę.

  To dobry człowiek, znakomicie rozumiejący młodzież, lubiany przez nią.

  Pozdrawiamy Pana, Panie Waldku.

  To Pan jest dyrektorem który na długo zostanie w naszych sercach i umysłach

 2. kasia pisze:

  Pan Lemiesz najlepszym dyrektorem. Zawsze pogadał i nie bał się uczniów jak ten teraźniejszy dyrektor. Temu władza odbiła i nawet potrafił wyczytać najgorzej uczącą się klasę a później co się okazało że jednak ta klasa nie była jedną z najgorszych a przeprosin nie było. Powiem że ten dyrektor to jedna wielka pomyłka.

 3. bob budowniczy pisze:

  Czy to prawda, że w klasie I TMR pobierano przymusowo, nieprawnie, dobrowolne opłaty na Radę Rodziców,jako wykup identyfikatorów i że sprawa jest zgłoszona do Pyrzyckiej Prokuratury.

  Czy fakt taki miał miejsce, z tego co wieść gminna niesie, działo się to w listopadzie 2011 roku i dotyczy11 uczniów.

  Grzecznie pytam….

 4. pika pisze:

  Z tego co wiadomo to nie tylko na wykup identyfikatorów ale też na inne rzeczy których już nie pamiętam. Identyfikatory były zabierane jak się paliło, wychodziło na parking do samochodu np. po strój na WF a przecież parking to jeszcze teren szkoły. Na pewno następnej kadencji ten dyrektor nie będzie już miał. Wielu się już na nim przejechało i nauczyciele są do niego wrogo nastawieni. NIECH WRÓCI PAN LEMIESZ.

  • Elvis pisze:

   dzisiaj w szkole próbowałem się dowiedziec jak to jest, czy parking to teran szkoły lecz nie dostałem odpowiedzi dokładnej na to pytanie. jezeli to teran szkoły to nie ma prawa zabierac ID jezeli idzie sie do samochodu zanieśc strój itp.

 5. karol pisze:

  a jak zabierano identyfikatory to kazano iść na lekcje a nauczycielom nie kazano wpuszczać bez identyfikatorów. Robiono z człowieka głupka.

 6. janek pisze:

  to niezłe jaja

  jajcarz niezły z tego pawełka, oj jajcarz
  jak on się jeszcze uchował

 7. kaczy pisze:

  Ten dyrektor to kompletna pomyłka !!! Dajcie PANA LEMIESZA ta szkoła w końcu odżyje . Pan paweł Niech sobie przypomni czasy jak był tylko nauczycielem i kazał ucznią wyhodzic z lekcji przed zakonczeniem jej bo mu sie spieszyło tylko przez warsztaty zeby PAN LEMIESZ nie widział a teraz co robi chodzi i sprawdza PANA LEMIESZA dla mnie to wstyt panie Dyrektorze nie ładnie ……

 8. technikum pisze:

  foki w technikum sa bardzo ładne az chce sie zapisac do tej szkoly 🙂

 9. albert pisze:

  Moim zdaniem obecny dyrektor w ogole nie nadaje sie na to stanowisko. Zachowuje sie jak doda u szczytu sławy. To co tu sie dzieje to sa jakies zarty. Nikomu nie polecam tej szkoły. Rzady pana P mozna nazwac monarchia. Mamy krola dyrektora a pozostali to poddani swojego władcy z ograniczonymi prawami dosłownie do wszystkiego. Ogolnie mowiac martadela

 10. monia pisze:

  Zastanawia mnie dlaczego niektóre osoby postawione na wyższych stanowiskach rezygnują z nich. Czyżby nie chcą mieć nic wspólnego z obecnym dyrektorem ?

  Przypomnijmy sobie czasy kiedy to poprzedni dyrektor miał być odsunięty ze stanowiska dyrektora i tak się stało a uczniowie chcieli wyruszyć pod starostwo a wtedy obecna Pani wicedyrektor zagroziła że jeżeli uczniowie tam pójdą to zostaną wysunięte z tego konsekwencje. Uczniowie mieli prawo iść tam i walczyć o swoje. A użycie jakiejkolwiek kary by były nieprawne. Dlaczego kuratorium się wtedy tym nie zainteresowało? Chodziły wtedy słuchy że niektóre osoby bały się co uczniowie powiedzą do kamery która była w starostwie. Dlaczego uczniowie nie wybierają dyrektora? Jak dla mnie dyrektor numer jeden to był P. Lemiesz.

  • Q17 pisze:

   Uczniowie nie wybierają dyrektora, ale wybierają radnych powiatowych, a to się przekłada na wybór starosty! To przecież starosta powołał obecnego dyrektora i odwołał Pana Lemiesza! Pomyślcie o tym!

 11. . pisze:

  To tylko nadaje się do telewizji.

  • . pisze:

   A dlaczego odwołali poprzedniego dyrektora? Starostwo powiedziało że to oni zrobili wszystkie remonty itp. w szkole a to zrobił były dyrektor i o to był dym. Także czepiali się o nie dociągnięcia które były spowodowane poprzednią Panią księgową.

 12. Elvis pisze:

  powiem tak, do tego do czego dochodzi w technikum od momentu kiedy Pan P jest na stanowisku dyrektora jest jedną wielką pomyłką. On się zachowuje jak Biber w świecie show-biznesu, który myśli, że każdy będzie mu lizał głowę i uważa, że nikt mu się nie postawi i każdy będzie chował ogon pod siebie ponieważ Dyrektor czuje się jak gwiazda. Tak naprawdę większość uczęszczających do technikum w zpy z chęcią by go zwolniło gdyby tylko mogło. Gdybyśmy mieli się podporządkowywać do każdej zachcianki Dyrektora to nic nie można by było robić. Zachowuje się jak egoista, nie myśli o uczniach tylko o sobie, uczniów najchętniej by tępił a dla siebie brał pieniądze :). Nie można na nim polegać i oczekiwać jakiejkolwiek pomocy nie wspominając już o zrozumieniu w niektórych przypadkach. Podsumuję to pisząc DRAMAT! Zmienić Dyrektora! dziękuję.

 13. Lech Roch Pawlak pisze:

  Jade samochodem na rowerze, ale jest przypał bo nie mam prawa jazdy

 14. Kowal pisze:

  Dlaczego Cie nie było na lekcji?? bo mnie nie było ;>

 15. Przewodnicząca pisze:

  Ja miałam WIELKIE SZCZĘŚCIE ponieważ Pan Dyrektor Lemiesz przyjął mnie do tej szkoły, pomógł wybrać odpowiedni dla mnie kierunek i tak o to stałam się ekonomistką hehe za co bardzo dziękuję Panu Dyrektorowi Lemieszowi 🙂 Owacje dla Pana Lemiesza na zakończeniu maturzystów 2012 mówią wszystko 🙂 Zasłużony szacunek. Wzorzec nauczyciela, który dał serce uczniom i oni nie zapomną tego 🙂

  Po za tym nie oceniajcie Palca źle. W gruncie rzeczy jest dobrym człowiekiem, którego działania nie wychodzą z jego świadomego myślenia, a z narzuconych poleceń starosty, bądź innych osób będących nad nim. Co nie usprawiedliwia go z prostackich zachowań, które nie przystają dyrektorowi szkoły jak np. podsłuchiwanie pod drzwiami, podważanie autorytetu nauczyciela przy uczniach.

  Obu Panom życzę wszystkiego dobrego.

 16. Uczeń pisze:

  Ogromne podziękowania dla Pana W.Lemiesza za pożegnanie maturzystów w tak cudowny sposób. Pan W.Lemiesz był człowiekiem godnym miejsca dyrektora. Niestety, obecny dyrektor jest człowiekiem nienormalnym, gdyż zapomniał co sam odpierdzielał będąc nauczycielem. Moim zdaniem ten człowiek powinien być wyeliminowany z władzy dyrektora, chociażby przez to ze jest w szkole nie lubiany i uważa się za człowieka któremu wszystko wolno. Potwierdzam, zmienić dyrektora!

 17. były uczeń pisze:

  pamiętam że za Dyrektora Lemiesza każdy robil co chcial:) dlatego tak wszyscy go kochamy ha ha

 18. Zofia pisze:

  Panie Waldku, jest Pan WIELKIM CZŁOWIEKIEM !!!

  Nie o wszystkich dyrektorach ZS nr 2 można to powiedzieć…

  Wielki szacunek i ukłony … składam.

 19. Anonim pisze:

  Pan dyrektor Palczyński, niech wyjaśni zdarzenie podczas zbiórki kończącej zajęcia na warsztatach szkolnych. Dokładnie chodzi o zachowanie seniora w stosunku do kierownika … podczas sprawdzania obecności uczniów bodajże II TPS

  Czekamy na cd… panie derektorze

 20. Anonim pisze:

  bodajże ostatni wtorek

 21. Anonim pisze:

  Czytam i nie dowierzam. Sezon na grilla już rozpoczęty…
  Grillowanie Pawełka się zaczęło, ciekawe jaki smak będzie, soczyste czy zwęglone i śmierdzące ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.