XXXVI OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ROLNICZYCH

       W dniach 20-21 kwietnia 2012 r. w Zespole Szkół Nr2 Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach odbyły się eliminacje okręgowe XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

            W sześciu blokach tematycznych 150 uczniów z 34 szkół rolniczych z okręgu Szczecin (województwo zachodniopomorskie, lubuskie i pomorskie) zmagało się z zadaniami etapu pisemnego i praktycznego.

            Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i kolejny raz udowodnili, że w naszej szkole są zdolni i pracowici uczniowie. Olimpiada przebiegła sprawnie i bez żadnych problemów.

           W bloku mechanizacja rolnictwa pierwsze miejsce zajął Patryk Filipowicz uczeń czwartej klasy technikum mechanizacji rolnictwa (opiekun Andrzej Kaźmierczak), który godnie będzie reprezentował ZS Nr 2 RCKU na szczeblu centralnej olimpiady.



reklama
     
reklama


            Nagrody dla zwycięzców poszczególnych bloków wręczyli przedstawiciele władz uczelni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Wicestarosta Powiatu Pyrzyckiego oraz przedstawiciele sponsorów.

Wyniki w poszczególnych blokach (trzy pierwsze miejsca promowane udziałem w etapie centralnym):

Blok architektura krajobrazu:
Bensch Krystian – ZS Ogrodniczych w Gorzowie Wlkp.
Gajda Agnieszka – ZS CKR w Bobowicku
Sikora Katarzyna – ZS Nr 5 w Stargardzie Szczecińskim
Bujalska Jagoda – ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach

Blok mechanizacja rolnictwa:
Filipowicz Patryk – ZS Nr2 RCKU Pyrzyce
Gozdek Wojciech – ZSR CKP w Świdwinie
Włoch Tomasz – ZS CKU w Strzelcach Krajeńskich
Kozikowski Leszek – ZSR CKP w Świdwinie
Bulanowski Filip – ZS Nr2 RCKU Pyrzyce
Pankowski Mateusz – ZS Technicznych w Jastrowiu
Kukis Piotr – ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach

Blok agrobiznes:
Wacławiak Grzegorz – ZS Ekonomiczno – Rolniczych w Słubicach
Sadowska Magdalena – ZS Ekonomiczno – Rolniczych w Słubicach
Mackiewicz Ewa – ZS w Białym Borze
Pluta Dominik – ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach
Skrobisz Karolina – ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach
Gołuch Sandra – ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach

Blok produkcja roślinna:
Putek Przemysław – ZS Nr 2 w Wałczu
Kłosowski Patryk – ZS Nr 2 w Wałczu
Barszczewski Michał – ZS Nr 2 w Wałczu

Blok produkcja zwierzęca:
Piosik Paweł – ZS CKR w Brzostowie
Kulin Karolina – ZS w Białym Borze
Barczyk – Najdowska Milena – ZS w Białym Borze

Blok żywienie człowieka i gospodarstwo domowe:
Jaworski Bartłomiej – ZS Ponadgminazjalnych w Płotach
Deremacka Wioleta – ZSR CKP w Świdwinie
Kozuba Paulina – ZS Gastronomicznych w Gorzowie Wlkp.
Kuźma Lubomira – Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu
Grzejdziak Aneta – ZS ZS Ponadgminazjalnych w Nowogardzie

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie centralnym.

Tekst i foto:  Tomasz Błażejewski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.