Zaginął 70 letni EDWARD GARSTKA

Policjanci KPP w Pyrzycach, strażacy OSP w Lubiatowie i OSP w Starym Przylepie wspieranych przez okolicznych mieszkańców, łącznie 35 osób przy użyciu kilku specjalistycznych pojazdów, łodzi i psa tropiącego przez kilka godzin poszukiwało 20 stycznia (piątek) zaginionego 70 letniego Edwarda Garski, mieszkańca Starego Przylepu. Mężczyzna wyszedł z domu 19 stycznia w godzinach porannych mówiąc najbliższym, że wybiera się na ryby. Na drugi dzień rodzina zgłosiła jego zaginięcie.

Komendant Powiatowy Policji w Pyrzycach niezwłocznie po otrzymaniu zawiadomienia zarządził działania poszukiwawcze. Niemal wszyscy będący w tym czasie w służbie oraz dodatkowo wezwany przewodnik psa tropiącego zostali skierowani w okolice miejscowości. Do działań włączyło się dwudziestu strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubiatowa i Starego Przylepu wyposażonych w specjalistyczne pojazdy oraz łódź. Całość działań wspierali okoliczni mieszkańcy.


reklama:


reklama
     


W czasie poszukiwań przeczesano tereny leśne i zakrzaczone w okolicach miejscowości Stary Przylep, Janowo, Cieszysław i Zaborsko. Pływając łodzią dwóch strażaków wraz z policjantem penetrowało wody od jeziora Płoń w okolicach Lubiatowa na odcinku kilkunastu kilometrów aż w okolice miejscowości Okunica.
Niestety działania nie przyniosły oczekiwanych efektów. Poszukiwania z uwagi na zapadający zmrok i brak możliwości ich kontynuowania zostały przerwane.
Zaginiony EDWARD GTARSTKA to 70 letni mieszkaniec Starego Przylepu, wątłej budowy ciała, ma siwe proste włosy i widoczne ubytki w uzębieniu. W chwili wyjścia z domu ubrany był w czarną kurtkę bez kaptura zapinaną na suwak, spodnie dresowe i obuwie gumowe. Mężczyzna cierpi na chwilowe zaniki pamięci.
Każdy, kto od chwili zaginięcia widział mężczyznę lub może znać miejsce jego pobytu proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Pyrzycach pod nr telefonu 91 577 95 11 lub 997.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.