Dwa w miarę Trzeźwe Poranki

W miniony wtorek i środę pyrzyccy policjanci realizowali działania „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano łącznie ponad 250 kierujących, w trzech przypadkach uzyskując wynik pozytywny.

Już od godziny 5 rano policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących w różnych punktach Pyrzyc i okolic. Pierwszego dnia na 134 przebadanych kierujących, w trzech wypadkach badanie wykazało obecność alkoholu w wydychanym powietrzu, z czego dwóch kierujących znajdowało się w stanie po użyciu alkoholem a jeden w stanie nietrzeźwości. Policjanci nałożyli też na kierujących w sumie 6 mandatów karnych.


reklama:


reklama
     


Drugiego dnia badaniu poddano łącznie 118 kierujących. Tym razem wszyscy kierujący byli trzeźwi. Ale tylko rano. Popołudniu i w nocy kierujący odrobili poranne „straty” w statystykach. Najpierw, krótko przed godziną 20 na drodze pomiędzy Lubiatowem a Pyrzycami zatrzymany został kierujący ciągnikiem rolniczym. Badanie wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie. Kilka godzin później, na ulicy Warszawskiej, dzielnicowi zatrzymali kierującego osobową Skodą, który kierował pomimo ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Minęły niespełna trzy tygodnie 2012 roku, a na drogach powiatu pyrzyckiego policjanci zatrzymali już 12 kierowców którzy jechali na podwójnym gazie. Każdy z nich stracił już prawo jazdy. Teraz czeka ich wizyta w Sądzie, a ta może się skończyć nawet 2 letnim pobytem z zakładzie karnym.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.