Narkotyki zamiast szampana

Dla większości z nas sylwestrowa noc to czas szampańskiej zabawy w gronie przyjaciół. Nie wszystkim jednak dane było po zabawie obudzić się w swoim łóżku. Trzech mężczyzn w wieku od 19 do 21 lat, którzy zamiast szampana, do świętowania nadejścia nowego roku wybrali narkotyki, sylwestrową noc spędziło w celi policyjnego aresztu.

Patrolujący w sylwestrowy wieczór ulice Pyrzyc nieoznakowanym radiowozem policjanci Wydziału Kryminalnego tutejszej jednostki Policji, zauważyli zaparkowanego Golfa na myśliborskich tablicach rejestracyjnych w zaciemnionym, rzadko o tej porze uczęszczanym miejscu. Podejrzane zachowanie dwóch mężczyzn stojących przy samochodzie skłoniło policjantów do sprawdzenia, czy nie są właśnie świadkami próby kradzieży. Okazało się że w samochodzie przebywały jeszcze cztery młode osoby.


reklama:


reklama
     


Policjanci w trakcie wykonywania czynności wobec usiłującego oddalić się z miejsca 19 letniego mieszkańca Lipian, ujawnili u niego dwie porcje suszu roślinnego, zawiniętą w papier lepką, białą substancję oraz kilka czerwonych tabletek. W trakcie dalszych czynności policjanci w samochodzie znaleźli wagę elektroniczną oraz schowane w puszce od piwa należącej do 20 letniego mieszkańca Barlinka, pusty woreczek strunowy i biały proszek zawinięty w srebrny papier. W trakcie przeszukania pozostałych osób, policjanci znaleźli susz roślinny u 21 letniego mieszkańca Barlinka. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Łącznie policjanci zabezpieczyli prawie 10 gram narkotyków w postaci marihuany, ecstasy i amfetaminy. Po nocy spędzonej w pomieszczeniu dla zatrzymanych, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania a jeden z nich dodatkowo zarzut udzielania narkotyków. Wszyscy podejrzani przyznali się do winy. Teraz o ich dalszym losie będą decydować prokurator i sędzia.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.