Sprzątanie Świata w Okunicy

        W dniu 17.09.2013 r., wzorem lat ubiegłych, uczniowie Szkoły Podstawowej klas I-VI przyłączyli się do XXII edycji Ogólnopolskiej Akcji „Sprzątania Świata -Polska”. W tym roku przebiegała ona pod hasłem „Wyprawa – poprawa” W ramach tegorocznej kampanii, szczególna uwaga zwrócona została na rolę, jaką może odegrać każdy człowiek w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. W związku z tym, przed przystąpieniem do działania, w szkole odbyła się kampania propagująca hasło tegorocznej zbiórki śmieci, tj. „Wyprawa – poprawa”.

        Dzieci uczestniczyły w quizie na temat odpadów i ich segregacji. Oprócz wiedzy teoretycznej, uczniowie musieli wykazać się praktyczną umiejętnością segregacji śmieci. Wszyscy bawili sie wspaniale, a przez zabawę każdy młody człowiek – uczeń szkoły z pewnością zdobył nową wiedzę. Dlatego każdy uczeń za dobrze wykonane zadanie -otrzymał mały upominek- znaczek odblaskowy, który także wzmocni jego bezpieczeństwo na drodze.


reklama
      

         Po części przygotowawczej, nastąpiło połączenie teorii z praktyką. Uczniowie zaopatrzeni w sprzęt: worki i rekawice, wyruszyli w teren.

        Dzieci z wielka ochotą i zaangażowaniem zbierały najdrobniejsze odpady w najbliższym otoczeniu szkoły, przestrzegając ustalonych wcześniej zasad dotyczących segregacji śmieci.

        Cała społeczność szkoły jest dumna z ekologicznej działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego, której przewodnim hasłem jest: „Nikt nie powinien zostać obojętnym wobec realnego zagrożenia naszej planety”.

Burda Iza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.