„WIATR WE WŁOSACH” – INTEGRACJA KLAS III PG

W czwartek 11 czerwca 2015 roku kolejna grupa uczniów Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach wyjechała do urokliwej Doliny Miłości w Zatoni Dolnej. W ramach projektu „WIATR WE WŁOSACH” tym razem świetną zabawę integracyjną mieli uczniowie klas trzecich, a wyjazd był kolejnym punktem obchodów 15-lecia szkoły.

Po przybyciu na miejsce młodzież poznała historię powstania Doliny Miłości, którą w wielkim skrócie przedstawił p. Antoni Zienkiewicz. Następnie klasy z wychowawczyniami ruszyły na wyznaczone im trasy, miejscami przypominające górskie szlaki (takie z Gór Świętokrzyskich, nie z Tatr – na szczęście). Blisko dwugodzinny spacer w asyście chmar komarów (jak to w lesie bywa) okazał się nie lada wyzwaniem szczególnie dla tych, którzy odwykli od chodzenia, spędzając zazwyczaj czas przy komputerze. Po drodze należało wykonać kilka zadań, dokumentując je zdjęciami. Wszystkie klasy zrobiły to rzetelnie i sprawnie, a marsz zakończyły na polanie. Tam czekały napoje i pieczone kiełbaski, przygotowane przez p. Tomasza Wnuka, który świetnie wyczuł potrzeby strudzonych wędrowców.


reklama
     

Po pokrzepieniu się w uczestników integracji wstąpiły nowe siły, więc na zalanej słońcem polanie w najlepsze trwała wspólna zabawa. Zaczęła się od tanecznej rozgrzewki, do której swych podopiecznych, w rytm muzyki z głośnika, poprowadziły wychowawczynie. Potem były chóralne klasowe występy śpiewacze przy akompaniamencie gitary niezawodnej s. Moniki, w lot dopasowującej akordy do radosnej twórczości młodzieży. Objawieniem części muzycznej okazała się Dominika z 3d, która wprawiła w osłupienie słuchaczy, ujawniając swój talent wykonaniem beatboxu.

Gdy skończyły się popisy muzyczne, nadszedł czas na konkurencje sportowo-zręcznościowe. Było przeciąganie liny z widowiskowymi upadkami całych drużyn, wyścigi w workach, przerzucanie balonów z wodą na płachtach. Na zakończenie chętni mogli oddać strzały do celu z wiatrówki i broni pneumatycznej – niektórym nawet udało się trafić. Wszystko to pod czujnym okiem (i przed obiektywem aparatu fotograficznego) głównych organizatorów wyprawy – panów A. Zienkiewicza i T. Wnuka. Potem jeszcze tylko krótki spacer wzdłuż granicznej Odry do autokarów, których przejazd został sfinansowany przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego SA w ramach ”Mikrodotacje – Małe Inicjatywy Lokalne” .

Czas spędzony w Dolinie Miłości minął szybko, a wyjazd był bardzo udany. Podziękowania należą się wszystkim współtwórcom projektu „WIATR WE WŁOSACH” ,- J.Zienkiewicz, A.Urbaniak,s.M.Hoffmann-, którzy dali szansę uczniom Publicznego Gimnazjum na poznanie pięknego zakątka naszego województwa.

WMW

2 odpowiedzi na „WIATR WE WŁOSACH” – INTEGRACJA KLAS III PG

  1. Gruby pisze:

    Integracja na tydzień przed ukończeniem szkoły to naprawdę świetny pomysł:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.