LONDYN – tam trzeba być

        Londyn to niezwykłe miasto, które rocznie odwiedza ponad 5 mln turystów. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach już po raz kolejny mieli okazję podziwiać osobliwe miejsce.

        W dniach 11-15 kwietnia 2014 r. trzydziestu uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wycieczce autokarowej do stolicy Wielkiej Brytanii – Londynu. Organizatorem wycieczki był pan Mariusz Cywiński – nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół nr 1, opiekunami zaś pani Iwona Kibic i pani Agnieszka Wójcicka. W sumie w ciągu trzech dni udało nam się zwiedzić wiele znanych i ciekawych miejsc, mogliśmy zastosować w praktyce język angielski i poznać codzienne życie mieszkańców tej ponad siedmiomilionowej stolicy.reklama
     


        Nasze zwiedzanie obejmowało m.in. takie miejsca i zabytki jak Westminster Abbey, Houses of Parliament, Buckingham Palace, Tower of London, London Eye, St. Paul’s Cathedral, Trafalgar Square, China Town, Socho, National Gallery, British Museum i oczywiście słynny Big Ben. Podczas całego pobytu towarzyszyła nam przepiękna pogoda – cały czas świeciło słońce. Fakt, że podczas tych trzech dni nie spadła ani jedna kropla deszczu jest rzadkością dla tej części Europy.

        Uczniowie są bardzo zadowoleni, szczególnie że udało nam się zobaczyć więcej niż przewidywał progam. Wyjazd był dla nas wszystkich niezapomnianą okazją do poznania obyczajów i kultury Anglii. Zwiedzanie, nauka języka oraz poznanie prawdziwego, codziennego życia Anglików to najlepsza lekcja języka angielskiego.

M.C.

2 odpowiedzi na LONDYN – tam trzeba być

  1. Anonim pisze:

    socho? a nie soho?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.