I Pyrzycka Senioriada

        Burmistrz Jerzy Marek Olech, dyrektorka OSiR Renata Michalska oraz Prezes UTW Zenobia Walczak byli organizatorami I SENIORIADY, która odbyła się 12 kwietnia 2014 r. Z zaproszenia skorzystały Uniwersytety Trzeciego Wieku ze Stargardu Szczecińskiego, Gryfina i Złocieńca – partnerskiego miasta.

       Po prezentacji grup „studenckich” Sekcja Taneczna UTW w Pyrzycach przepięknym polonezem rozpoczęła Senioriadę. Oficjalnego otwarcia dokonał burmistrz i prezes UTW, witając serdecznie gości.reklama
     


„STAROŚĆ PRZYCHODZI ZAWSZE, ALE RADOŚĆ ŻYCIA ZALEŻY TYLKO OD NAS”

       Konkurencje sportowe dominowały w OSiR tego dnia, ale na wesoło. Towarzyszyły im dopingi typu: „Zieloni (UTW Pyrzyce) się bardzo starają, ale gościom wygrać dają” lub „Kalosz duży, beczka mała i zabawa doskonała” oraz „Czy przegramy, czy wygramy, fajną dziś zabawę mamy”. I w takiej atmosferze odbywało się spotkanie seniorów. Najzabawniejsze było ubieranie się par z zasłoniętymi oczami – to trzeba było zobaczyć. Mieszkańcy Pyrzyc kibicowali, oczywiście zielonym – tzn. nam. Rywalizacja była, ale pełna dobrej zabawy i humoru. Przedstawiciele poszczególnych grup wyśpiewywali „O miłości … do owoców i warzyw” prawie wszystko. Teksty piosenek to radosna twórczość seniorów 50+. Wszystkie uniwersytety prezentowały prace wykonane w ramach sekcji rękodzieła artystycznego, które wywarły duże wrażenie na uczestnikach spotkania.

       Pamiątkowe dyplomy za udział w I Pyrzyckiej Senioriadzie otrzymały z rąk Pana J. M. Olecha i Zenobii Walczak wszystkie grupy, które zaszczyciły nas swoją obecnością.

       Genowefa Szmit z UTW Stargard Szczeciński przekazała słowa podziękowania za wspaniałą organizację i gościnność na Ziemi Pyrzyckiej z nadzieją na kolejne spotkania. Senioriadę uwieńczyliśmy wspólnym zdjęciem.

Zarząd UTW w Pyrzycach.

1 odpowiedz na I Pyrzycka Senioriada

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.