QUIZ „WIEM, CO JEST ZDROWE”

       W dniu 19 marca 2014 roku w Przedszkolu Publicznym Nr 4 w Pyrzycach we współpracy z PMOS i Pyrzycką Biblioteką Publiczną oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach odbył się przedszkolny quiz pod hasłem „Wiem, co jest zdrowe”. Głównym jego celem było kształtowanie u dzieci w wieku przedszkolnym postawy prozdrowotnej i umiejętności zdrowego stylu życia.

        Wiadomości i umiejętności z zakresu wychowania zdrowotnego i kształtowania sprawności fizycznej dzieci oraz wdrażania ich do dbałości o bezpieczeństwo własne oraz innych oceniało jury w składzie: Magdalena Brzozowska-Wróblewska- dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej, Piotr Olech-  dyrektor Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Pyrzycach oraz Wojciech Pardała- dyrektor Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach.reklama
     


        Dzieci w podejmowanych konkurencjach w sposób doskonały udowodniły, że wiedzą , jak dbać o higienę osobistą, oraz czemu służy właściwe odżywianie; dostrzegły konieczność spożywania potraw niezbędnych dla zdrowia, udowodniły, że znają wszystkie działające w naszym kraju numery alarmowe oraz świetnie poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi umiejętności reagowania na nietypowe zachowania osób nieznajomych. Brały aktywny udział w zabawach i konkurencjach z poszanowaniem zasady zdrowej rywalizacji . Z radością uczestniczyły w zabawach gimnastycznych metodą ekspresyjną Rudolfa Labana. Wszystkie drużyny: 3-latków- jabłuszka; 4-latków- cytrynki; 5-latków- marchewki; 6-latków-papryki, w podsumowaniu jury okazały się  zwycięzcami.

        Po zakończeniu quizu dzieci zostały zaproszone na zdrowy poczęstunek- panie kucharki przygotowały dla dzieci przepyszny mus owocowy w połączeniu z naturalnym jogurtem i paseczki soczystej marchewki do pochrupania.

Bożena Szczawińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.