PRZEDSZKOLAKI W KOMENDZIE, POLICJANCI W SZKOLE

          We wtorek 14 maja pyrzyckich policjantów odwiedziły 5 letnie dzieci z Przedszkola „Bajkowa Kraina” w Pyrzycach. Tego samego dnia policjanci odwiedzili uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół w Kozielicach.

          Pięciolatków z „Bajkowej Krainy” w komendzie Policji czekało wiele ciekawych chwil. Spotkanie zaczęło się od krótkiej pogadanki na temat bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi oraz z bezpańskimi psami. Dzieci miały też okazję zobaczyć jak zabezpiecza się odciski palców i inne dowody z miejsca przestępstwa. Najciekawszym jednak dla dzieci etapem w wędrówce po komendzie była wizyta przy kojcach psów służbowych. Tam przewodnik psa opowiedział dzieciom o specyfice pracy policyjnych psów, oraz pokazał jak należy się zachować w kontaktach z psem i jakie należy przyjmować pozycję, gdy zostanę przez psa zaatakowane. Na koniec każdy z uczestników wycieczki mógł przejechać się policyjnym radiowozem na sygnałach, co również sprawiło dzieciom wiele radości.reklama
     
reklama


          Po zakończeniu wizyty przedszkolaków, policjanci wraz z psem służbowym odwiedzili uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Kozielicach. Tam na specjalnie przygotowanej sali przeprowadzili prelekcję o bezpieczeństwie w kontaktach z psami, prezentując jednocześnie zachowanie zwierzęcia w różnych sytuacjach. Dzieci poznały między innymi tzw. pozycję „żółwie” chroniącą głowę i tułów przed pogryzieniem przez psa. Policjanci zaprezentowali też elementy tresury psów służbowych.

          Jak się okazuje większość młodych słuchaczy doświadczenia z psami już ma z racji posiadania w domu najlepszego przyjaciela człowieka. Jednak ufność w stosunku do własnego psa może być w przypadku tak młodego wieku dziecka zgubna, gdyż może ono powielać zachowania z domu wobec obcych zwierząt.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.