DZIAŁANIA „BEZPIECZNE MIASTO” W LIPIANACH

Policjanci systematycznie co pewien czas organizują wzmożone działania prewencyjne na terenach najbardziej narażonych na występowanie zjawisk uciążliwych społecznie. Tego typu działania w sobotę 11 maja w godzinach nocnych przeprowadzone były na terenie Lipian.

Policjanci pod „lupę” wzięli otwarte do późnych godzin nocnych sklepy z alkoholem oraz nocny lokal rozrywkowy. Od pewnego czasu mieszkańcy Lipian narzekali na częste przypadki naruszenia porządku w rejonie dyskoteki, dewastacji mienia i innych zachowań naruszających przepisy prawa. Aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców Lipian, a przede wszystkim zapewnić ład i porządek publiczny, policjanci zorganizowali działania mające na celu wyeliminowanie zjawiska, względnie ograniczenie go do minimum. W efekcie przez kilka godzin służby  funkcjonariusze ujawnili łącznie kilkunastu sprawców wykroczeń o charakterze porządkowym pouczając ich, nakładając mandaty karne lub kierując wnioski o ukaranie do sądu. Dokonali też kontroli stanu trzeźwości ponad dwudziestu kierujących, z których na szczęście każdy był trzeźwy.

Podobne akcje organizowane będą systematycznie w różnych rejonach powiatu pyrzyckiego. Wszystko to służyć ma przede wszystkim zwiększeniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców, aby mogli poruszać się po ulicach swoich miejscowości bez obawy o życie, zdrowie i mienie własne i najbliższych.

mł. asp. Daniel Skrzypczak
KPP Pyrzyce

2 odpowiedzi na DZIAŁANIA „BEZPIECZNE MIASTO” W LIPIANACH

  1. ziomal pisze:

    brawo policja,wziążć się za tych wandali,pijaczków pijących pod sklepem,ale także zwrucić uwage na sklepy prywatne gdzie są usytuowane przy domach a sprzedają alkohol do pólnocy lub póżniej,a na sklepach mają napisne do 22.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.